В Угорщині заявили, що домовилися з Румунією, Словаччиною та Болгарією про продовження табу на імпорт української сільгосппродукції після 15 вересня

Міністр сільського господарства Іштван Надь повідомив у фейсбуці, що ця нова національна заборона стосуватиметься ширшого спектру української продукції, ніж нинішні заходи

Угорщина домовилася з Румунією, Словаччиною та Болгарією про те, що ці чотири країни введуть національні заборони на імпорт українського зерна для захисту своїх ринків, якщо ЄС не продовжить заборону, яка закінчується 15 вересня.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що Україна стала повністю залежною від альтернативних маршрутів Європейського Союзу, так званих «маршрутів солідарності», для експорту зерна після того, як росія відмовилася в липні від угоди, яка дозволяла безпечно перевозити українське зерно через свої чорноморські порти.

Як наслідок, фермери сусідніх країн – Польщі, Угорщини, Румунії, Болгарії та Словаччини – зіткнулися з посиленням конкуренції та обмеженням доступу на власні ринки.

Міністр сільського господарства Іштван Надь повідомив у фейсбуці, що ця нова національна заборона стосуватиметься ширшого спектру української продукції, ніж нинішні заходи.

«Ми домовилися з моїми румунськими, словацькими та болгарськими колегами, що, коли Брюссель не ухвалить рішення про продовження існуючого мораторію, то ми будемо вживати національних заходів в індивідуальному порядку», – сказав Надь у відеозверненні.

П'ять країн наполягають на продовженні чинної заборони ЄС після закінчення терміну її дії в п'ятницю, а Польща та Угорщина заявили, що в односторонньому порядку продовжать заборону, якщо Єврокомісія не продовжить її.

У травні Єврокомісія оголосила про «тимчасові запобіжні заходи», які забороняють продаж до цих п'яти країн, дозволяючи при цьому транзит на ринки країн, що не входять до ЄС, переважно Африки. Термін дії цих заходів закінчується в п'ятницю.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Болгарія розглядає можливість скасування обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції з України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS