Облікова ставка НБУ може знизитися до 18% до кінця року – комітет із монетарної політики НБУ

На думку більшості членів комітету, Нацбанк має врахувати значну кількість ризиків, баланс яких упродовж останніх місяців дещо погіршився

Фото: Depositphotos

Члени комітету з монетарної політики Нацбанку провели дискусію щодо рівня облікової ставки 13 вересня 2023 року.

Про це йдеться на сайті регулятора.

Зазначається, що більшість членів КМП очікують зниження облікової ставки до 18% на кінець року. На їхню думку, попри ліпшу, ніж очікувалося, поточну макроекономічну ситуацію, НБУ має врахувати і значну кількість ризиків, баланс яких упродовж останніх місяців навіть дещо погіршився.

«Передчасні кроки з пом’якшення процентної політики можуть негативно позначитися на макрофінансовій стійкості, а для виправлення цих рішень може знадобитися багато часу та ресурсів», – повідомляють у НБУ.

Водночас кілька членів КМП бачать простір для суттєвішого зниження облікової ставки – до 16–17% наприкінці року. На їхню думку, деякі ризики «постійно переоцінюються». Тож учасники дискусії вважають, що Нацбанк матиме простір для дещо швидшого зниження облікової ставки, ніж передбачає липневий макропрогноз.

Крім того, двоє членів КМП висловилися за суттєвіше зниження облікової ставки – до 19% у вересні. Вони вважають, що тривале сповільнення інфляції швидше за прогноз НБУ свідчить про хронічну переоцінку інфляційних ризиків.

«Фактична макроекономічна ситуація виявилася значно кращою, ніж очікувалося ще на початку цього року. Заходи НБУ з підвищення привабливості гривневих активів спрацювали, їх ефекти тривають, тому НБУ може діяти сміливіше», – зазначають у НБУ.

Суттєвіше за прогноз зниження облікової ставки не створюватиме загроз для привабливості гривневих заощаджень, адже поточна дохідність гривневих активів із надлишком захищає заощадження від інфляційного знецінення.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ знизив облікову ставку з 22% до 20%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS