ОНОВЛЕНО: НБУ знизив облікову ставку з 22% до 20%

ОНОВЛЕНО: НБУ знизив облікову ставку з 22% до 20%

Віповідне рішення регулятор ухвалив сьогодні на засіданні

ОНОВЛЕНО: НБУ знизив облікову ставку з 22% до 20%
Фото: із вільного доступу

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 22% до 20% із 15 вересня 2023 року.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Зазначається, що подальше сповільнення інфляції та спроможність НБУ забезпечувати курсову стійкість дають змогу продовжити цикл зниження ставки за збереження достатньої привабливості гривневих заощаджень.

ОНОВЛЕНО о 14:29: «Інфляція в річному вимірі в серпні сповільнилася до 8,6%. Цінова динаміка виявилася ліпшою, ніж очікував НБУ, передусім за рахунок збільшення пропозиції продуктів харчування», – додали в Нацбанку.

Згідно з даними регулятора, завдяки значним обсягам офіційного фінансування міжнародні резерви України утримуються на високих рівнях. За підсумками серпня вони перевищували $40 млрд.

«Ключовим ризиком для інфляційної динаміки та економічного розвитку залишається тривалість, а також непередбачувані характер та інтенсивність повномасштабної війни», – зазначають в НБУ.

Як повідомляється, ураховуючи баланс ризиків, стрімке зниження інфляції та спроможність підтримувати курсову стійкість, правління НБУ вирішило знизити облікову ставку до 20%.

«Ставка за тримісячними депозитними сертифікатами і надалі дорівнюватиме обліковій ставці. Водночас ставка за депозитними сертифікатами овернайт знижена на 2 в. п., до 16%, а за кредитами рефінансування – на 2 в. п., до 22%», – уточнив регулятор.

Крім того, НБУ скоригує параметри операційного дизайну монетарної політики. Зокрема, до 35% з поточних 70% знизиться частка залишків строкових депозитів фізичних осіб, що враховується під час розрахунку ліміту вкладень банків у тримісячні депозитні сертифікати.

«Надалі передбачається продовження циклу зниження облікової ставки, реалізація якого узгоджуватиметься з необхідністю підтримання привабливості гривневих активів як передумови для стійкості валютного ринку та сталого зниження інфляції», – наголошують у Нацбанку.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ знизив облікову ставку з 25% до 22%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло