У новий пакет американської допомоги Україні можуть увійти засоби боротьби з безпілотниками

Очікується, що до пакета не будуть включені додаткові ракети ATACMS

фото Pixaby

США можуть завтра оголосити про новий пакет військової допомоги Україні на $425 млн, повідомляє агентство Reuters. «Очікується, що до пакета не будуть включені додаткові ракети ATACMS», – йдеться в повідомленні.

Згідно з документом, з яким ознайомилося агентство, новий пакет допомоги Україні включає боєприпаси з лазерним наведенням для знищення російських дронів на суму близько $300 млн. Кошти на ці боєприпаси надходять із програми «Ініціатива сприяння безпеці України» (USAI), яка передбачає закупівлю зброї у виробників, а не її передачу зі складів армії США.

Частина озброєнь, що залишилася, на суму $125 млн включає додаткові боєприпаси для систем NASAMS і HIMARS, 105 і 155-міліметрові артилерійські снаряди, протитанкові ракети TOW, протипіхотні міни Claymore і стрілецьку зброю.

Зазначається, що поки що США можуть фінансувати допомогу Україні, оскільки Пентагон все ще має приблизно $5,4 млрд, які з'явилися у нього в запасі через переоцінку вартості вже наданої американської допомоги.

Питання майбутньої фінансової допомоги зараз обговорюється із Конгресом США. Раніше президент США Джо Байден подав запит до Конгресу про виділення одразу $106 млрд, з яких більше половини пішло б Україні, а решта – Ізраїлю, Тайваню та на охорону кордону з Мексикою. Проте республіканська більшість у Палаті представників вважає, що необхідно розділити військову допомогу Ізраїлю та Україні та терміново виділити гроші Ізраїлю, але при цьому за рахунок скорочення інших витрат. У понеділок республіканці внесли пропозицію терміново виділити гроші на військову допомогу лише Ізраїлю.

Новий речник Палати представників Майк Джонсон заявив, що хотів би спочатку виділити термінову допомогу Ізраїлю, а Україну обговорювати окремо. Коли Джонсон був просто членом парламенту, він голосував проти воєнної допомоги Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS