ДТЕК тестує «цифровий двійник» для управління енергомережами на Ірпінському енерговузлі.
Про це на форумі Mind WinTech Summit 2023 повідомив директор з інформаційних технологій ДТЕК, директор MODUS X Дмитро Осика.
«Це пілотний проєкт, як зробимо, то ми будемо тиражувати його далі, ми будемо впроваджувати це на Київ, Київську область і далі по об'єктах», – пояснив Осика.
Це не перший досвід користування «цифровими двійниками». За словами Дмитра Осики, у 2021 році вже реалізовано «цифровий двійник» для «ДТЕК Нафтогаз» на Семиренківському родовищі, яке стало першим повністю оцифрованим родовищем в Україні. Застосування цифрового двійника поліпшило прогнозування та оптимізацію роботи свердловин (удвічі скоротився час нестабільної роботи завдяки вчасному реагуванню), скоротило час моделювання виробничих процесів (до кількох годин замість 2-3 тижнів) родовища та підвищило ефективність видобутку.
Він використовується для аналізу стану електричних мереж, виявлення «вузьких місць» та розробки стратегій оптимізації, що сприяє зниженню втрат потужності та підвищенню надійності електропостачання. Успішне тестування цього цифрового двійника відбулося на Ірпінському енерговузлі та демонструє його ефективність у реальних умовах, включаючи відновлення та розвиток мереж після бойових дій.
За його словами, «цифровий двійник» допоможе оптимізувати навантаження на електромережі компанії, а також зменшити кількість аварій.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що КМДА планує перейти до повноцінної моделі керування трафіком у столиці. У планах на майбутнє, зокрема, керування за допомогою штучного інтелекту.