Індія близька до завершення укладання першої у своєму роді торговельної угоди, у рамках якої невелика група європейських країн може інвестувати до $100 млрд протягом 15 років в обмін на полегшення доступу до торгівлі з найбільш густонаселеною країною світу.
Про це пише Bloomberg.
Європейська асоціація вільної торгівлі, до якої входять Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн, взяла на себе зобов'язання інвестувати в Індію у рамках торговельного пакту, який перебуває на завершальній стадії переговорів, пише видання.
Контури угоди вже узгоджені, і обговорення нині зосереджені на остаточній сумі інвестицій, яка може скласти до $100 млрд протягом 15 років. Хоча Індія хоче, щоб зобов'язання були юридично обов'язковими, один із європейських чиновників сказав, що ця сума, швидше за все, буде сформульована як мета, і в тексті угоди не буде жодних правових засобів, щоб вимагати її досягнення.
Якщо угода буде укладена, це буде перший випадок, коли інвестиційні зобов'язання такого характеру будуть забезпечені Індією в рамках угоди про вільну торгівлю.
Минулого місяця міністр економіки Швейцарії Гі Пармелен заявив, не розкриваючи деталей, що загальні риси угоди вже узгоджені. За словами європейського чиновника, обізнаного з цим питанням, угода може бути підписана до того, як в Індії відбудуться вибори, ймовірно, у квітні.
Міністерство економіки Швейцарії заявило, що текст угоди «ще не доопрацьований, і обидві сторони погодилися не розголошувати деталей на цьому етапі». Основні пункти, щодо яких було досягнуто згоди, містять «патентний захист, який був суперечливим у минулому, а також новий тип глави про сприяння інвестиціям», – йдеться в повідомленні.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Індія відмовляється від великих угод із росією щодо постачання зброї.