Індія відмовляється від великих угод з росією щодо постачання зброї
Частка росії у світовому експорті озброєнь впала на 31%

Індія хоче відмовитися від російської зброї та дистанціюватися від Москви. Але Нью-Делі хвилюється, що це може підштовхнути Москву ближче до Китаю.
Індія прагне розірвати відносини з росією як з постачальником зброї і все частіше орієнтується на Захід у міру того, як США прагнуть розширити свій вплив в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Джерело. Про це пише агентство Reuters.
У доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI) за березень 2023 року зазначалося, що за останні два десятиліття Індія з витратами в понад $60 млрд стала найбільшим у світі імпортером озброєнь. При цьому 65% цих поставок здійснила саме росія.
Однак за останні п'ять років експорт російської зброї до Індії скоротився на 37%. За той же період росія наростила постачання до Китаю (на 39%) та Єгипту (на 44%).
Сьогодні можливості росії здійснювати постачання зброї та комплектуючих суттєво обмежені через війну з Україною.
«Ми навряд чи підпишемо будь-яку велику військову угоду з росією. Це буде червоною межею для Вашингтона», – наводить Reuters думку Нандана Уннікрішнана – експерта з росії у дослідницькому центрі Observer Research Foundation в Нью-Делі.
Тим часом росія робила Індії пропозиції про постачання найсучасніших гелікоптерів фірми «Камов», винищувачів «Сухой» та «МіГ» з можливістю спільного виробництва в Індії, наводить агентство дані чотирьох анонімних джерел в урядових колах Індії, включаючи високопоставленого співробітника служби безпеки.
«Росія публічно закликала Індію активізувати оборонні зв'язки, але прем'єр-міністр Нарендра Моді, за словами експертів та чиновників, зосередив свою увагу на внутрішньому виробництві з використанням західних технологій», – йдеться у публікації.
Індія розширює співпрацю у військовій сфері із Заходом, зокрема із США. Так, минулого року країни уклали угоду, в рамках якої компанія General Electric вироблятиме в Індії двигуни для своїх винищувачів. Це стало першою подібною поступкою США країнам, які не є союзниками.
Крім того, за даними джерел Reuters, Індія розглядає можливість закупити французькі винищувачі для свого новітнього авіаносця, а також хоче виробляти підводні човни за французькою, німецькою чи іспанською технологією, а також винищувачі з американськими та французькими двигунами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].