Техногіганти за перший місяць року скоротили 34 000 робітників, щоб звільнити кошти для інвестування в ШІ

З початку січня Microsoft, Snap, eBay і PayPal скоротили сотні або навіть тисячі людей

Фото: Shutterstock

Технологічні компанії цього року скоротили 34 000 робочих місць, інвестуючи гроші в нові галузі штучного інтелекту.

Про це повідомляє Financial Times.

З початку січня Microsoft, Snap, eBay та PayPal скоротили сотні або навіть тисячі людей. Загалом цього року оголосили про звільнення у 138 технологічних компаніях.

Втрати менші, ніж на початку 2023 року, коли великі технологічні групи, зокрема Amazon і Microsoft, скоротили посади, щоб згладити наслідки надмірних інвестицій під час пандемії. Загалом 2023 року в технологічному секторі було скорочено 263 000 робочих місць.

Технологічні компанії оцінили свій персонал і дійшли висновку, що мають багато баласту. Вони думають, що могли б зробити більше, якби мали більш компактну організацію.

«Звільнення триватимуть, і ситуація може погіршитися. Це стало заразним», – вважає Брент Тілл, старший аналітик Jefferies.

Компанії переоцінюють пріоритетні галузі для інвестицій і скорочують позиції у дорогих, але не основних підрозділах, вважає Даніель Кеум, доцент кафедри менеджменту Колумбійської школи бізнесу. Наприклад,  платформа відеостримінгу Amazon Twitch цього року скоротила сотні робочих місць. Amazon, Microsoft, Alphabet і музичний стримінг-сервіс Spotify входять до компаній, які цього року заявили про подібні плани.

Початок року, коли компанії визначають плани на наступні 12 місяців, часто є періодом непропорційних скорочень робочих місць, зазначив Кеум.

Цього року втрати здаються більш стратегічними, ніж сезонними: 2022 та 2023 роки стали періодом «оптимізації» робочої сили після пандемії, але скорочення 2024-го супроводжувалися «активним найманням», додав Кеум.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS