Рада дозволила мобілізацію засуджених осіб

Закон передбачає, що під час мобілізації та воєнного стану ув'язнених можуть випустити по умовно-достроковому звільненню для проходження ними військової служби за контрактом

Фото: ілюстративне

Верховна Рада прийняла в цілому проєкт закону про мобілізацію засуджених осіб. «За» проголосував 279 парламентаріїв.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

«Ризики по антикорупції (зокрема, щодо топкорупціонерів), на яких наголошував антикорупційний комітет, прибрали тільки частково», – сказав він. За його словами, прибрали право мобілізуватися з тюрми для депутатів і частини топкорупціонерів (з виключеннями), а також винним у тяжких злочинах (на кшталт вбивства, зґвалтування).

Нагадаємо: законопроєкт передбачає, що під час проведення мобілізації та/або дії воєнного стану до осіб, які відбувають покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі, судом може бути застосоване умовно-дострокове звільнення для проходження ними військової служби за контрактом.

Але це не стосується осіб, засуджених за скоєння злочинів проти основ національної безпеки України, засуджених за скоєння умисного вбивства двох або більше осіб, або поєднаного зі зґвалтуванням чи сексуальним насильством, а також засуджених за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ст. 152–156-1, 258–258-6, ч. 4 ст. 286-1 КК.

Тобто не звільнятимуть також осіб, які засуджені за зґвалтування, сексуальне насильство, примушування до вступу в статевий зв'язок і подібні злочини, терористичний акт, фінансування тероризму і подібні, а також засуджених за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами в стані сп’яніння, якщо вони спричинили загибель кількох осіб.

У законопроєкті також прописано процедуру згоди засуджених, згоди командирів підрозділів взяти їх, проходження ВЛК.

Крім того, у новій статті 336-2 КК передбачать, що ухилення від проходження військової служби за контрактом особою, яку під час проведення мобілізації та дії воєнного стану звільнено умовно-достроково для проходження військової служби, – карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, Верховна Рада прийняла за основу проєкт закону про мобілізацію засуджених осіб. «За» проголосував 281 парламентарій. «Ті ризики по антикорупції (там є і рішення антикорупційного Комітету) та по тяжких злочинах обіцяють прибрати до другого читання», – зазначав нардеп.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS