ШІ несе за собою руйнівні наслідки для ринку праці, подібні до цунамі – голова МВФ

За її словами, у найближчі два роки штучний інтелект, імовірно, вплине на 60% робочих місць у розвинених країнах і 40% робочих місць у всьому світі

Штучний інтелект б'є по світовому ринку праці «як цунамі», заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва в Цюриху.

Передає Reuters.

Георгієва сказала, що в найближчі два роки штучний інтелект, імовірно, вплине на 60% робочих місць у розвинених країнах і 40% робочих місць у всьому світі.

«У нас дуже мало часу, щоб підготувати людей до цього, підготувати бізнес до цього», – сказала вона на заході, організованому Швейцарським інститутом міжнародних досліджень, пов'язаним з Цюрихським університетом.

Вона також вважає, що це може принести величезний приріст продуктивності, якщо «ми добре з цим впораємося». Однак це також може призвести до більшої дезінформації і, звичайно, до більшої нерівності в суспільстві.

Крім того, Крісталіна Георгієва зазначила, що світова економіка стала більш схильною до потрясінь останніми роками, посилаючись на глобальну пандемію 2020 року та війну в Україні.

У січні цього року МВФ уже прогнозував, що штучний інтелект вплине майже на 40% робочих місць у світі, замінивши або доповнивши їх.

Оцінюючи потенційний вплив ШІ на світовий ринок праці, фахівці МВФ тоді заявили, що в багатьох випадках він, швидше за все, доповнюватиме людську працю.

Бекграунд. Раніше Mind підготував матеріал на тему впливу штучного інтелекту на ринок праці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS