Очікується поліпшення, але тимчасове: в «Укренерго» спрогнозували, як потепління вплине на відключення е/е

Протягом літа, осені та наступної зими ймовірність застосування віялових відключень зберігатиметься

Фото: mfa.gov.ua

Завдяки підвищенню температури повітря в Україні зменшиться потреба у віялових відключеннях електроенергії вночі та вранці. Проте загалом протягом літа, осені та наступної зими ймовірність застосування віялових відключень зберігатиметься.

Про це повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону.

«Якщо порівнювати з минулим тижнем, то погодні умови будуть більш сприятливими, температура навколишнього середовища очікується вищою. Відповідно споживання буде трохи меншим, ніж було минулого тижня. Тому ми сподіваємося, що це дасть можливість уникати відключень уночі, як це було подекуди цього тижня, і також у період ранкового максимуму споживання», – пояснив Кудрицький.

Водночас він зазначив, що повного скасування віялових відключень очікувати не варто, адже дефіцит електроенергії у країні залишається значним через руйнування росією українських енергооб'єктів.

«За даних умов світло будуть вимикати, поки не відновиться генерація. Це займе місяці. І це за умови, що не буде нових обстрілів. Протягом літа та протягом осені й наступної зими нам треба бути готовими до того, що періодично графіки відключень можуть бути застосовані», – підкреслив Кудрицький.

Він закликав українців економити електроенергію, щоб зменшити навантаження на енергосистему країни.

Очікується, що графіки віялових відключень будуть публікувати на сайтах обленерго заздалегідь.

Бекграунд. Нагадаємо: за словами генерального директора компанії «ДТЕК» Максима Тимченка, Україна може зіткнутися з відчутним дефіцитом електроенергії наступної зими, навіть якщо погода буде теплою, через масовані удари росії по енергетичній інфраструктурі країни. Зазначається, що дефіцит можна істотно скоротити, але не усунути повністю. Тому взимку віялові відключення все одно будуть, навіть якщо погода буде теплою.

«Нам потрібно вийти з цього циклу: знищення, ремонт, знищення. Інакше ми можемо втратити все, якщо не буде належних систем ППО», – наголосив Тимченко.

Раніше повідомлялося, що Міненергетики схвалило Дорожню карту розвитку «розумних мереж», яка включає автоматизацію та цифрові рішення «на всіх рівнях енергосистеми». Це дозволить зменшити втрати електроенергії в електромережах на 6 млрд кВт-год щорічно. Відновлення пошкоджених росіянами об’єктів здійснюватиметься із застосуванням «розумних» технологій. Зокрема, технології «мікромереж», які є більш стійкими до воєнних факторів і природних лих. Це має зробити енергосистему більш збалансованою та захищеною, а також стійкішою до воєнних факторів та природних лих.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS