Україна увійде в наступну зиму з дефіцитом електроенергії, бо не встигне відновити генерацію за літо – ЗМІ
Взимку віялові відключення все одно будуть, навіть якщо погода буде теплою

Україна може зіткнутися з відчутним дефіцитом електроенергії наступної зими, навіть якщо погода буде теплою, через масовані удари росії по енергетичній інфраструктурі країни.
Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на генерального директора компанії «ДТЕК» Максима Тимченка.
За його словами, остання атака 8 травня, коли всі російські ракети досягли своїх цілей, завдала серйозної шкоди трьом електростанціям.
«Нам потрібно вийти з цього циклу: знищення, ремонт, знищення. Інакше ми можемо втратити все, якщо не буде належних систем ППО», – наголосив Тимченко.
Втрати української енергосистеми сягають близько 8 ГВт електроенергії – це майже половина потреб країни в пікові періоди.
«Цей дефіцит можна істотно скоротити, але не усунути повністю. Тому взимку віялові відключення все одно будуть, навіть якщо погода буде теплою», – зазначає член наглядової ради «Укренерго» Юрій Бойко.
Витрати на ремонт і відновлення пошкоджених об'єктів енергетики сягають сотень мільйонів доларів. ДТЕК оцінює свої потреби у $350 млн на заміну знищеного обладнання.
Тимченко висловив сподівання, що українська енергосистема зможе пережити зиму, якщо енергетики реалізують усі заплановані заходи. Проте для цього країні необхідна підтримка Заходу, зокрема щодо посилення ППО.
В «Укренерго» прогнозують, що віялові відключення світла можуть тривати до кінця літа. За словами Бойка, навіть за умови імпорту електроенергії та аварійної допомоги, віялові відключення неминучі.
Енергетичний експерт Андрій Закревський зазначає, що повний блекаут в Україні неможливий, адже залишається атомна генерація. Проте її потужності недостатньо для покриття пікових потреб.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Міненергетики схвалило Дорожню карту розвитку «розумних мереж», яка включає автоматизацію та цифрові рішення «на всіх рівнях енергосистеми». Це дозволить зменшити втрати електроенергії в електромережах на 6 млрд кВт-год щорічно. Відновлення пошкоджених росіянами об’єктів здійснюватиметься із застосуванням «розумних» технологій. Зокрема, технології «мікромереж», які є більш стійкими до воєнних факторів та природних лих. Це має зробити енергосистему більш збалансованою та захищеною, а також стійкішою до воєнних факторів та природних лих.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].