Міненерго планує зменшити втрати е/е на 6 млрд кВт*год щорічно
Міністерство хоче впровадити «розумні» технології для відновлення пошкоджених об'єктів

Міністерство енергетики схвалило Дорожню карту розвитку «розумних мереж», яка включає автоматизацію та цифрові рішення «на всіх рівнях енергосистеми». Це дозволить зменшити втрати електроенергії в електромережах на 6 млрд кВт*год щорічно.
Про це повідомила пресслужба Міненерго.
Зазначається, що згідно з Дорожньою картою, відновлення пошкоджених росіянами об’єктів здійснюватиметься із застосуванням «розумних» технологій. Зокрема, технології «мікромереж», які є більш стійкими до воєнних факторів та природних лих. Це має зробити енергосистему більш збалансованою та захищеною, а також стійкішою до воєнних факторів та природних лих.
«Українська енергосистема є невід’ємною частиною європейської, а отже, має розвиватися та модернізуватися за європейськими стандартами. Впровадження технології «розумних мереж» дозволить оптимізувати виробництво, передачу та споживання електроенергії, що стимулюватиме до зменшення втрат електроенергії», – заявив міністр енергетики Герман Галущенко.
Наголошується, що впровадження «розумних» технологій також може зменшити річний показник тривалості перерв в електропостачанні (SAIDI) орієнтовно до 100 хвилин, що відповідає середньому показнику країн ЄС.
«Дорожня карта розвитку «розумних мереж» передбачає також активний розвиток систем автоматичного моніторингу, контролю, регулювання та захисту мереж, систем вимірювання і збору інформації, зокрема, систем «розумного обліку електроенергії», значна увага приділятиметься кібербезпеці», – йдеться у повідомленні.
Як додали у міністерстві, у низці операторів системи розподілу, зокрема, державних «Хмельницькобленерго», «Запоріжжяобленерго», «Харківобленерго», «Миколаївобленерго», вже реалізуються пілотні проєкти з розвитку «розумних мереж».
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін виділив 1,5 млрд грн для відбудови Зміївської ТЕС на Харківщині та Трипільської ТЕС на Київщині.
Вказані станції забезпечували надійність і стабільність функціонування Об’єднаної енергетичної системи України та виробництво електроенергії для споживачів. Крім того, для низки населених пунктів України – це єдине джерело теплозабезпечення, водопостачання та водовідведення.
Водночас графіки обмеження електропостачання можуть діяти до вересня. Від серпня в енергосистемі очікується покращення, оскільки АЕС виходитимуть з фази ремонтів, а також в останньому місяці літа ще активно працюватиме сонячна генерація. Разом з тим, навантаження на систему не буде сильно високим через теплу й неспекотну погоду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].