Китай запустив фонд у розмірі 344 млрд юанів (приблизно $48 млрд) для фінансування розвитку напівпровідникової галузі.
Про це пише Reuters.
Створення цього фонду є третьою фазою проєкту підтримки галузі. Його ресурси майже подвоїли обсяг фінансування, виділений у рамках попередніх двох фаз у 2014 та 2019 роках.
Міністерство фінансів Китаю володіє найбільшою часткою у новому фонді – 17%. П'ять провідних китайських державних банків – Industrial & Commercial Bank of China, China Construction Bank, Agricultural Bank of China, Bank of China і Bank of Communications – володіють по 6%.
Останніми роками влада США обмежувала постачання передових чипів та обладнання для виробництва напівпровідникових компонентів до Китаю. Це сталося в контексті заходів, яких вживають як США, так і інші країни, для підтримки галузі через різке зростання попиту на чипи в умовах розвитку штучного інтелекту.
Наприклад, у квітні Samsung Electronics і Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) отримали фінансування від американської влади на розвиток виробничих потужностей у США в розмірі $6,4 млрд і $6,6 млрд відповідно. Минулого тижня влада Південної Кореї оголосила про пакет заходів підтримки чипмейкерів на $19 млрд.
«Конкуренція зростає, оскільки всі країни прагнуть досягти самодостатності у сфері чипів», – коментує аналітик Bernstein Цін'юань Лінь.
Китайські чипмейкери також збільшують інвестиції у внутрішні ланцюги постачань і розробку передових чипів. За даними глобальної галузевої організації SEMI, китайські компанії цього року запустять 18 нових проєктів у сфері виробництва чипів, що збільшить виробничі потужності в галузі на 12%. Торік китайські компанії придбали обладнання для виробництва чипів на суму понад $30 мільярдів, що становить приблизно третину від глобальних закупівель, за даними SEMI.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що адміністрація США Джо Байдена відкликала експортні ліцензії, які дозволяли американським компаніям Intel і Qualcomm постачати напівпровідники китайському телекомунікаційному гіганту Huawei.