Фонд державного майна України планує виставити на приватизацію завод «Мотордеталь-Конотоп» у Сумській області, що виробляє гільзи циліндрів для автомобільних, тепловозних і корабельних двигунів. Підприємство конфіскували в російського сенатора Сергія Калашника після початку повномасштабної війни рф проти України.
Про це повідомив голова Фонду держмайна Віталій Коваль.
«Проінспектував ТОВ «Мотордеталь-Конотоп» – прибуткове бюджетоутворювальне підприємство в Конотопі, на якому працюють понад 700 осіб. Це санкційний актив в управлінні ФДМУ, який готуємо для внесення до переліку об’єктів приватизації», – зазначте Коваль.
До нового власника буде виставлено низку вимог, зокрема, збереження робочих місць і продовження виробничої діяльності.
Завод «Мотордеталь-Конотоп» є одним із найбільших виробників гільз циліндрів для двигунів внутрішнього згоряння в Європі. Продукція підприємства має попит у таких відомих компаній, як Rolls-Royce, Scania, MAN, Iveco, Mercedes-Benz, Volvo, Renault, CAT.
На виробничих площах у 70 тис. кв. метрів щорічно випускається 60 тис. тонн придатного литва, 5 млн гільз, понад 1,5 тис. найменувань гільз циліндрів. Продукція експортується до 35 країн світу. На заводі працюють понад 800 осіб.
Бекграунд. До повномасштабного вторгнення продукцію українського заводу Калашник постачав до рф для потреб російського ВПК, зокрема унікальні комплектуючі для виробництва військових кораблів.
Калашник – чинний сенатор ради федерації рф, який брав участь у голосуванні за ухвалення федеральних законів щодо незаконної анексії територій України та був причетний до сприяння в підготовці рф до повномасштабного вторгнення в Україну. Він уже перебуває під санкціями в Україні, а також у ЄС, Великій Британії, Японії, Швейцарії, США, Канаді.
Після конфіскації активу, «Мотордеталь-Конотоп» працює на українську економіку. Фонд держмайна очікує, що приватизація заводу дозволить залучити нового власника, який зможе модернізувати виробництво й вивести підприємство на новий рівень розвитку.
Виторг «Мотордеталь-Конотопа» у 2022 році скоротився на 37,3% проти 2021 року – до 334,64 млн грн, збиток перевищив 20 млн грн проти чистого прибутку 0,5 млн грн. Його активи на початок 2023 року коштували 229,4 млн грн, зобов'язання – 212,6 млн грн.