Новини законодавства: що змінилося для бізнесу та влади з 28.05.2024 по 03.06.2024

Основні регуляторні новації минулого тижня

Фото: ілюстративне

Як змінилось законодавство з 28.05.2024 по 03.06.2024

1. Регуляторні акти. 

Кабінет міністрів України:

Суть: Кабмін доповнив перелік лікарських засобів та медичних виробів, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість під час ввезення на митну територію України та постачання на митній території України, такими позиціями: система магнітно-резонансної томографії та система лінійного прискорювача.

Суть: Відтепер протягом строку реалізації експериментального проєкту до суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з виробництва боєприпасів та бойових частин не поширюються вимоги пунктів 16 – 18 цього порядку, якщо таке виробництво не пов’язане з використанням вибухових матеріалів та їх компонентів. Йдеться про виробників стартових двигунів для безпілотних систем, ракет, та об’єкти і виробничі потужності, що використовуються для виробництва стартових двигунів для безпілотних систем та ракет, а також склади (місця) зберігання, що використовуються виробниками стартових двигунів для безпілотних систем та ракет. Для зазначених виробників спрощено вимоги до приміщень, де виготовляються боєприпаси та бойові частини, а також до складів.

Суть: Строк, на який створено індустріальний парк, становить 30 років. Індустріальний парк розміщується на території с. Борщі Куяльницької сільської територіальної громади Подільського району Одеської області.

Суть: Відтепер виконавці заходів у сфері протимінної діяльності, які провадять свою діяльність на підставі декларації про провадження господарської діяльності, з метою набуття статусу операторів протимінної діяльності можуть протягом 6 місяців отримати сертифікат відповідності процесів протимінної діяльності.

Суть: Уряд розпорядився провести протягом 6 місяців аудит зазначеної системи моніторингу ризиків шляхом проведення перевірки Державної податкової служби стосовно виконання функцій з реалізації механізму зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі ПН, діяльності комісій із зазначених питань.

Мінфін:

Суть: Верифікація компенсації витрат здійснюється Мінфіном України шляхом порівняння даних про роботодавця та кожну працевлаштовану ВПО, наданих роботодавцем під час звернення за компенсацією витрат, та інформації суб’єктів надання інформації. Електронна інформаційна взаємодія між е-інформаційними ресурсами здійснюється за допомогою державної системи «Трембіта».

Верифікація компенсації витрат відбувається у два етапи:

1) перевірка достовірності персональних даних працевлаштованої особи та реєстраційних даних роботодавця.

2) перевірка правомірності надання компенсації витрат.

Мінцифри:

Суть: Цей порядок визначає механізм реалізації, в межах компетенції Мінцифри, рішень РНБО про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, введених в дію Указами Президента України, та моніторингу їх ефективності. Моніторинг передбачає збір інформації, зокрема із загальнодоступних джерел, щодо фізичних та юридичних осіб, до яких застосовані санкції, оцінки впливу таких санкцій, а також визначення їх ефективності. У разі необхідності отримання додаткової інформації, потрібної для проведення моніторингу, Мінцифри може звертатися до органів державної влади та отримувати відповідну інформацію. 

2. Законопроєкти зареєстровані протягом тижня, які можуть вплинути на ведення бізнесу.

Що пропонується: Проєктом пропонується встановити заборону на використання в рекламі інформації, що містить лайливі, вульгарні, нецензурні або інші ненормативні слова, мовні звороти та вислови, а також слова, мовні звороти та вислови, схожі до ступеня змішування з нецензурним. Документом також передбачена відповідальність за порушення такої заборони з застосуванням адміністративного стягнення у вигляді штрафу на громадян – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб рекламодавця та/або розповсюджувача реклами – від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ініціатор: Нардеп Володимир Мороз та Валерій Гнатенко.

Статус: Опрацьовується в комітеті.

Що пропонується: Проєктом закону передбачено посилення адміністративної відповідальності за порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, передбачене статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Такі порушення тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб – від тисячі до тисяча п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.

Ініціатор: Кабмін.

Статус: Опрацьовується в комітеті.

Що пропонується: Проєктом пропонується внести доповнення до частини третьої статті 9 Кодексу України з процедур банкрутства та розширити існуючий перелік постанов апеляційного суду, які підлягають оскарженню у касаційному порядку, додавши до цього переліку постанови апеляційного суду, прийняті за результатами перегляду ухвал про затвердження плану реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність фізичної особи або ухвал про відмову у затвердженні плану реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність фізичної особи.

Ініціатор: Нардеп Анатолій Бурміч.

Статус: Опрацьовується в комітеті.

Що пропонується: У проєкті акта визначаються:

Ініціатор: Кабмін.

Статус: Опрацьовується в комітеті.

Що пропонується: Законопроєктом пропонується продовжити строки оновлення військово-облікових даних та постановки на військовий облік до 150 днів з моменту набуття чинності Законом про мобілізацію, який набрав чинності 18 травня. Таким чином, проєктом пропонується розпочинати застосовувавати штрафні санкціїї до тих, хто не оновив дані в ТЦК, не з 16 липня, а на 90 днів пізніше.

Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Володимиром Ар’євом.

Статус: Опрацьовується в комітеті.

3. Важливі новини:

НБУ жорсткіше контролюватиме ринок небанківських послуг

Цьогоріч держава виділить 1 млрд гривень грантів на відкриття бізнесу для 4000 українців

Порушників торгів вноситимуть у держреєстр АМКУ

Київрада запускає програму підтримки виробників безпілотників

Уряд припинив експорт цукру до ЄС

Кабмін зняв заборону на експорт вугілля

В Україні відновлюють форвардні контракти на зернові та олійні культури

Страховики зможуть збільшити свій статутний капітал спрощено за певних умов

С/г виробники отримають компенсації за будівництво меліоративних систем: розмір допомоги

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що змінилося для бізнесу та влади з 21.05.2024 по 27.05.2024.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS