НБУ оновив нормативи достатності капіталу банків

Регулятор запровадив нову (трирівневу) структуру

Фото: ілюстративне

Національний банк ухвалив комплекс рішень для стимулювання залученості банківського сектору до фінансування проєктів із відбудови економіки країни.

Про це йдеться на сайті НБУ.

«Ці кроки зроблено на виконання Стратегії з розвитку кредитування (далі – стратегія), яка була розроблена Національним банком спільно з Міністерством фінансів та Міністерством економіки і схвалена Радою з фінансової стабільності 06 червня 2024 року», – пояснили в Нацбанку.

НБУ, продовжуючи імплементацію норм законодавства Європейського Союзу, і відповідно до норм Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи» оновив мінімальні вимоги до нормативів достатності капіталу банків за новою (трирівневою) структурою. З 5 серпня 2024 року банки мають дотримуватися нормативів:

Водночас із метою забезпечення збалансованості в упровадженні європейських вимог та збереження потенціалу банківської системи надалі нарощувати кредитну підтримку економіки Національний банк запровадив низку перехідних положень, які передбачають:

«Запровадження Національним банком таких перехідних положень забезпечує виважений баланс між регуляторними вимогами, спрямованими на забезпечення фінансової стабільності, та реалізацією заходів згідно зі Стратегією з розвитку кредитування», – зазначили в НБУ.

Крім того, регулятор встановив тимчасові особливості оцінки кредитного ризику за спеціалізованими кредитами на період дії воєнного стану та одного року після його припинення чи скасування.

Завдяки нововведенням:

Крім того, Нацбанк розширив перелік виключень зі встановлених заборон, що дасть змогу банкам проводити активні операції з пов’язаними особами – лізинговими компаніями, які входять до складу однієї з банком банківської групи.

Зазначається, що запровадження таких особливостей сприятиме розширенню кредитної підтримки  економіки України, уключаючи фінансування пріоритетних галузей, оскільки забезпечуватиме:

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ пропонує розширити перелік інструментів для підписання з банками електронних документів кандидатами в президенти. Регулятор, зокрема, пропонує виключити норму, що надавала можливість клієнтам – кандидатам на пост Президента України, кандидатам у народні депутати, кандидатам у депутати, кандидатам на посаду сільського, селищного, міського голови використовувати для підпису договору банківського рахунку цифровий власноручний підпис.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS