Міністр фінансів України Сергій Марченко прокоментував оприлюднену сьогодні на Лондонській фондовій біржі заяву Уряду України.
Про це йдеться на сайті міністерства.
«Україна проводила консультації з інвесторами на постійній основі з початку неспровокованого повномасштабного вторгнення росії та доклала чимало зусиль, щоб провести переговори з радниками та членами Комітету власників єврооблігацій на засадах взаємної довіри. Ми врахували відгуки інвесторів і ринку та підготували конструктивну й інноваційну пропозицію, яка, на наш погляд, є прийнятною для всіх сторін. Нашу пропозицію підтримують МВФ та офіційні кредитори», – наголосив він.
Марченко також додав, що міністерство просить приватних кредиторів докласти значних зусиль з їхнього боку, але без реструктуризації Україна, за його словами, не зможе достатньо профінансувати держоборону й розпочати програму відновлення та реконструкції, яка є спільною метою для всіх партнерів як з державного, так і з приватного секторів.
«Оскільки ми наближаємося до дати закінчення відстрочки платежів за єврооблігаціями, нам необхідно спонукати власників наших єврооблігацій до продовження конструктивних переговорів. Їхні пропозиції мають відображати більш значне зменшення боргу відповідно до параметрів МВФ і поточної макрофінансової ситуації в Україні», – заявив Марченко.
Він зауважив, що Україна продовжить продуктивні переговори з інвесторами задля врегулювання «всіх наявних розбіжностей».
«Ми впевнені, що угоду про реструктуризацію може бути досягнуто в найближчі тижні до закінчення діючої відстрочки платежів», – наголосив міністр.
Нагадаємо: сьогодні, 17 червня, уряд України публічно повідомив, що з 3 до 14 червня Україна проводила закриті зустрічі з представниками Комітету власників єврооблігацій, до складу якого входять великі інституційні та інші довгострокові інвестори, які володіють близько 20 % єврооблігацій України. Метою зустрічей було обговорення умов реструктуризації тринадцяти серій єврооблігацій України, що має відбутися до 1 серпня 2024 року, збирання відгуків від ринку та погодження структури, яка була б задовільною для всіх сторін і дозволила б Україні досягти боргової стійкості відповідно до вимог Програми МВФ. Умови запропоновано на основі базового макроекономічного сценарію МВФ.
Довідково.
Пропозиція України полягає в обміні всіх тринадцяти серій єврооблігацій:
Деривативні інструменти з варіанта 1 буде конвертовано у прості облігації з фіксованою дохідністю у 2027 році, номінальна вартість яких залежатиме від показників податкових надходжень України та досягнення показників зростання ВВП згідно з базовим прогнозом МВФ. Обидва варіанти у пропозиції реструктуризації боргу України передбачають номінальне зниження боргу від 25 % до 60 % залежно від темпів відновлення країни протягом періоду дії Програми МВФ.
«Протягом наступних тижнів Уряд України проведе консультації з власниками єврооблігацій за межами Комітету власників єврооблігацій та збере відгуки від ширшої спільноти інвесторів щодо структури угоди та інструментів. Досягнення домовленості з інвесторами щодо умов реструктуризації очікується до 1 серпня цього року», – йдеться в повідомленні Мінфіну.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна та спецкомітет кредиторів, що представляє власників майже 20% єврооблігацій, провели переговори й обмінялися пропозиціями щодо реструктуризації з 3 до 14 червня. Проте угоди не було досягнуто через неприйнятність умов, запропонованих комерційними кредиторами, для МВФ і Групи офіційних кредиторів України. Зазначається, що пропозицію було повідомлено співробітникам МВФ, які попередньо оцінили її як таку, що не відповідає цільовим показникам аналізу стійкості боргу (DSA) (Debt Sustainability Analysis) МВФ. У секретаріаті Групи кредиторів України також підтвердили, що будь-які грошові потоки під час дії програми МВФ мають залишатися мінімальними.