Новини законодавства: що змінилося для бізнесу та влади з 11.06.2024 до 17.06.2024

Основні регуляторні новації минулого тижня

Фото: ілюстративне

Як змінилося законодавство з 11.06.2024 до 17.06.2024

1. Регуляторні акти. 

Кабінет Міністрів України:

Суть: відтепер держзамовники зможуть здійснювати закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівлі озброєння, військової та спеціальної техніки, ракет і боєприпасів та їх складових частин, послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та товарів, робіт і послуг для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд без застосування видів (процедур) закупівель, визначених Законами України «Про оборонні закупівлі» та «Про публічні закупівлі». Порядок проведення таких закупівель, зокрема порядок укладення державних контрактів (договорів), визначається державним замовником.

Суть: працівники підприємств оборонно-промислового комплексу та енергетики зможуть бронювати до 100% працівників. Крім того, для критичних підприємств збільшили строк бронювання від 6 місяців до 12 місяців і дозволили бронювати військовозобов’язаних із дефіцитними військово-обліковими спеціальностями.

Детальніше

Суть: дія цього Порядку не поширюється на встановлення генеруючих установок, призначених для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та/або вітру за «зеленим» тарифом. Надання державної підтримки фізичним особам здійснюється Фондом розвитку підприємництва. Максимальна сума кредиту, що надається фізичній особі, не перевищує 480 тис. грн на придбання та встановлення гібридної системи електропостачання. Максимальний строк кредитування, на який може бути надана державна підтримка фізичним особам, не перевищує п’яти років.

Мінфін:

Суть: цей Порядок визначає механізм інформаційної взаємодії між СБУ та ДПСУ, загальні правила складання та подання СБУ інформації до ДПСУ, запитів на отримання з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків інформації, необхідної для запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів.

Електронна інформаційна взаємодія здійснюється шляхом обміну визначеним набором даних між електронними інформаційними ресурсами ДПСУ та СБУ з використанням інформаційних систем суб’єктів електронної взаємодії засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта».

НКЕК:

Суть: основними завданнями Платформи є надання НКЕК адміністративних послуг в електронному вигляді, електронного обміну інформацією, документами та взаємодії з постачальниками електронних комунікаційних мереж та/або послуг, постачальниками радіообладнання, операторами поштового зв’язку, користувачами радіочастотного спектра та ресурсів нумерації, користувачами послуг та споживачами послуг.

Платформа відповідно до своїх основних завдань забезпечує виконання таких функцій:

2. Законопроєкти зареєстровані протягом тижня, які можуть вплинути на ведення бізнесу.

Що пропонується: проєктом пропонується визначити перелік стратегічних галузей промисловості України, створити Державний фонд розвитку промисловості, який надаватиме позики, гранти та іншу допомогу перспективним проєктам, запровадити систему спеціальних інноваційних та інвестиційних контрактів між Урядом та інвесторами. Водночас пропонується впровадити для критичних технологій програму співфінансування проєктів на пільгових умовах.

Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Дмитром Наталухою. 

Статус: опрацьовується в комітеті.

Що пропонується: проєкт закону спрямований на запровадження спеціального збору, розміром тисячу двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що сплачуватиметься щомісячно підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами – підприємцями за кожного заброньованого.

Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Дмитром Наталухою. 

Статус: опрацьовується в комітеті.

Що пропонується: до 1 червня 2025 року звільнити від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України товарів у митному режимі імпорту, якщо вони здійснюються за договорами купівлі-продажу, де стороною виступає Секретаріат енергетичного співтовариства.

Йдеться про договори, які укладаються між постачальниками товарів та/або надавачами послуг і суб’єктами господарювання, що мають ліцензії на окремі види діяльності на ринку електричної енергії (виробництво, передача, розподіл електричної енергії) та природного газу (транспортування, розподіл і постачання природного газу).

Ініціатор: група народних депутатів на чолі з Андрієм Мотовиловцем. 

Статус: опрацьовується в комітеті.

3. Важливі новини:

НБУ оновив нормативи достатності капіталу банків

НБУ готовий оновити вимоги до страховиків: що пропонується

Україна започаткувала міжнародну Платформу дій для зеленого відновлення

НБУ знизив облікову ставку на 0,5 в.п.

Кабмін надав нові держгарантії для підтримки малого та середнього бізнесу

ЄС продовжить дію «транспортного безвізу» для України

Уряд ввів обов’язкову фотофіксацію деревини для всіх лісокористувачів

В Україні планують регулювати обіг кредитних нот онлайн

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що змінилося для бізнесу та влади з 04.06.2024 до 10.06.2024.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS