Уряд ввів обов’язкову фотофіксацію деревини для всіх лісокористувачів
Це додатковий інструмент контролю за транспортуванням деревини до місця призначення

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні схвалив зміни, які запроваджують ще один цифровий інструмент у лісовій галузі – фотофіксацію деревини.
Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.
«Сьогоднішнє рішення уряду залишило в минулому ще одну можливість для фальсифікацій. Адже інформація про ТТН є відкритою. Кожен може перевірити справжність документів на сайті ДП «ЛІАЦ» за номером ТТН або номером лісовоза. До речі, вже пів року ця послуга у тестовому режимі успішно працює у філіях ДП «Ліси України». Тепер вона є обов’язковою для всіх лісокористувачів», – зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
За його словами, тепер система електронного обліку деревини формуватиме ТТН-ліс лише після завантаження у неї фото лісовоза з деревиною. Це дозволить ввести додатковий інструмент простеження руху деревини до місця призначення.
Раніше при перевезенні деревини в ТТН-ліс зазначалися лише дата, обсяг продукції, дані водія та автомобіля, номера бирок. І співробітники лісгоспів могли перебити бирки та вивезти за однією ТТН декілька партій деревини приблизно однакового обсягу. Виявити підміну при перевірці автомобіля на дорозі досить складно, бо формально у водія всі документи нібито в порядку.
Відтепер завантажена на лісовози деревина фотографується з чотирьох ракурсів, після чого світлини завантажуються в систему ЕОД. Лише після цього відбувається оформлення ТТН.
«Малюнок складеної деревини є унікальним, продублювати його неможливо. Відповідно ТТН другий раз не використаєш. Це додатковий спосіб контролю за перевезенням деревини для правоохоронних органів та громадськості», – зазначили в міністерстві.
Наголошується, що ідея фотофіксації деревини втілюється в рамках цифровізації галузі, сам досвід запозичений у румунських колег у рамках міжнародної співпраці.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Україні розпочали тестування електронних товарно-транспортних накладних. У першу чергу йдеться про мінімізацію часу та ресурсів, обмеження впливу людського фактора та мінімізацію корупційних ризиків. е-ТТН дозволить забезпечити швидкий обмін інформацією між всіма сторонами перевезень. Також цифрова товарно-транспортна накладна мінімізує ризик втрати документів чи їхніх пошкоджень.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].