Понад 30 000 учнів пройдуть навчання з підтримки ментального здоровʼя за програмою «Я підтримую своїх друзів», реалізовану Міністерством освіти і науки (МОН) України спільно з дитячим фондом ЮНІСЕФ. Програма передбачає системний підхід для всіх учасників освітнього процесу.
Про це повідомила пресслужба МОН.
«Проблема захисту ментального здоров’я є надзвичайно гострою через повномасштабну війну, адже наразі в українців спостерігається підвищена вразливість до стресу, депресії, тривоги, ПТСР тощо. Тому оволодіння навичками психосоціальної підтримки вкрай важливо, особливо для підлітків», – йдеться у повідомленні.
Наголошується, що, за оцінками за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), через повномасштабне вторгнення росіян в Україну 14 млн українців потребують психосоціальної підтримки. Йдеться як про дітей та підлітків, так і про дорослих.
Масштабний проєкт із надання психосоціальної підтримки спрямований на учнів закладів професійної та фахової передвищої освіти, оскільки ці підлітки «знаходяться в зоні ризику». Уточнюється, що проєкт охоплює Миколаївську, Одеську, Полтавську, Сумську, Львівську, Закарпатську та Волинську області.
Як додали у пресслужбі, окрім учнів, до навчання залучать їхніх батьків та опікунів, які зможуть опанувати навички з позитивного батьківства. Наголошується, що 700 практичних психологів, які працюють у громадах вищезазначених областей, пройдуть навчання з вдосконалення навичок психосоціальної допомоги та підтримки психічного здоров'я.
«Впродовж року понад 30 000 учнів пройдуть навчання за програмою «Я підтримую своїх друзів», яка навчить підлітків, як підтримати друга чи подругу, які перебувають у стресі. Ця програма включає ефективні техніки, засновані на принципах першої психологічної допомоги», – зазначив координатор освітніх проєктів ЮНІСЕФ Анатолій Ігнатович.
Координаторка мережі українських освітніх хабів Марія Богуслав розповіла, що пілотний етап проєкту завершений. Він складався з підготовки практичних психологів і соціальних педагогів, отримання грифу МОН на програму та навчання контрольної групи учнів.
«На наступному етапі розпочнеться безпосередня системна робота з підлітками, батьками та вчителями», – наголосила Богуслав.
«Вищезазначені активності відбуваються в межах проєкту «Створення цифрових навчальних центрів (DLC) та надання послуг із психосоціальної підтримки для дітей та молоді», який реалізує Асоціація інноваційної та цифрової освіти спільно з ЮНІСЕФ і Міністерством освіти і науки України за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA) та Глобального партнерства заради освіти (GPE)», – йдеться в повідомленні.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що психоемоційний стан українських учнів погіршився удвічі за останній навчальний рік. Половина опитаних учителів зазначили нестабільний психоемоційний стан учнів. У 2021/2022 році про це заявляв 21% педагогів, а нині – приблизно 40%. Водночас дві третини респондентів наголосили, що школярі почали більше втомлюватись.
Тим часом у навчальних закладах Житомирщини розпочалися навчальні бесіди щодо збереження власного ментального здоров’я за допомогою анімованого коміксу «Ден і Рора проти корпорації С». Він став одним із ключових інструментів донесення інформації.