За результатами щоквартального опитування про банківське фондування, обсяг коштів населення та бізнесу в банках у II кварталі значно зріс і банки очікують на його подальше зростання в наступному кварталі.
Про це йдеться на сайті регулятора.
Зазначається, що у ІІ кварталі зріс обсяг коштів як домогосподарств і корпорацій, так і оптового фондування, останнього – третій квартал поспіль переважно в окремих великих банках.
«Фінустанови очікують подальшого зростання обсягу коштів населення та бізнесу в III кварталі, натомість обсяг оптового фондування, на їх думку, дещо зменшиться», – йдеться в повідомленні.
Водночас, за даними НБУ, середня вартість фондування у II кварталі знижувалася четвертий квартал поспіль. Про зниження вартості повідомила найбільша за всю історію опитувань із II кварталу 2021 року частка респондентів. Вартість оптових залучень також дещо зменшилася вперше за три квартали.
Так, подальшого зниження вартості депозитів для домогосподарств та корпорацій і вартості оптового фондування у III кварталі очікують майже всі банки.
Крім того, знизилася і частка фондування у валюті у II кварталі. Значна частка респондентів очікує продовження такого тренду в III кварталі.
«Строковість фондування дещо скорочувалася третій квартал поспіль, водночас у II кварталі про це повідомила менша кількість фінустанов. За оцінками банків, така тенденція триватиме і в наступні 12 місяців», – повідомили в Нацбанку.
Однак, згідно з результатами опитування, загальний обсяг капіталу банків за останні 12 місяців збільшився, про що зазначили приблизно 90% респондентів.
Зокрема, три чверті опитаних очікують збереження такої тенденції в наступні 12 місяців. Наголошується, що прибутковість залишається визначальним чинником збільшення обсягу капіталу в найближчому майбутньому з III кварталу 2022 року.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що банки прогнозують зростання попиту на кредити та готові надалі нарощувати портфель. Зазначається, що попит населення на позики збільшується завдяки ліпшим споживчим настроям і кращим перспективам ринку нерухомості, зокрема низьким відсотковим ставкам за іпотекою.