Президент Аргентини Хав'єр Мілей пообіцяв не визнавати фальсифікацію на президентських виборах у Венесуелі і заявив, що «венесуельці вирішили позбутися комуністичної диктатури Ніколаса Мадуро».
Джерело. Про це він написав у соцмережі Х.
“Венесуельці вирішили покласти край комуністичній диктатурі Ніколаса Мадуро. Дані виборів сповіщають про нищівну перемогу опозиції, і світ чекає, коли теперішня влада визнає поразку після років соціалізму, злиднів, занепаду та смерті.
Аргентина не збирається визнавати чергове шахрайство і сподівається, що Збройні сили (Венесуели) цього разу стануть на захист демократії та волевиявлення народу. Прогрес свободи в Латинській Америці”, – йдеться в повідомленні президента.
Кандидат від «Єдиної платформи» Едмундо Гонсалес та лідер опозиції Марія Коріна Мачадо, замість якої він обирався, оскільки влада заборонила їй брати участь у виборах, оголосили, що у них є докази фальсифікації та документи зі справжніми результатами – а саме рахункові листи з підсумками голосування на 73% виборчих дільниць. З них видно, що Гонсалеса підтримали 6,2 млн осіб, а Мадуро – 2,7 млн, повідомляють Financial Times та інші світові ЗМІ.
Тисячі людей вийшли на протест у різних містах Венесуели у понеділок. У Каракасі поліція застосувала проти них сльозогінний газ.
Мачадо закликала збройні сили втрутитися та «забезпечити повагу народного суверенітету, вираженого в ході голосування», зазначивши, що їм «настав час стати на правильний бік історії». Досі армія була на боці Мадуро.
Мадуро, який уже почав святкувати переобрання, звинуватив Мачадо в організації міжнародної змови, назвавши її дії спробою перевороту.
Він також згадав Ілона Маска, який підтримує повалення диктатури у Венесуелі.
«Віртуальна реальність контролюється заклятим ворогом, знаменитим Ілоном Маском, який хоче прилетіти зі своїми ракетами, щоби вторгнутися до Венесуели. Ми знаємо, що за всім цим стоїте ви, з вашими грошима та супутниками», – заявив він.
Перемогу Мадуро визнали його друзі – лідери Куби, Ірану, владімір путін, який назвав його «завжди бажаним гостем на російській землі».
Тим часом президент Чилі Габріель Борич заявив після оголошення офіційних результатів, що в них «важко повірити».
Перемогу Мадуро також не визнали Уругвай, Панама, Коста-Ріка та Перу, яке оголосило про висилку венесуельських дипломатів.
США, ЄС та Велика Британія вимагають подати докладні дані про голосування. З аналогічною заявою виступили Бразилія, Мексика та Колумбія, чиї ліві президенти підтримували тісні зв'язки з Мадуро.
Щоб чинити на нього додатковий тиск, вони готують спільну заяву з вимогою підрахувати всі голоси і оприлюднити дані щодо кожної виборчої дільниці, розповіли Bloomberg два бразильські урядовці.
Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва має намір у вівторок обговорити ситуацію із президентом США Джо Байденом.
Вашингтон у листопаді 2023 року скасував санкції проти нафтогазового сектору Венесуели, введені ще за Дональда Трампа. Після зняття з виборів опозиціонерки Мачадо Вашингтон повернув санкції.
В останні місяці Вашингтон знову вів із Каракасом секретні переговори щодо зняття санкцій у разі проведення чесних, конкурентних виборів.
Як повідомлялося, США запідозрили, що вибори у Венесуелі можуть бути сфальсифіковані. Блінкен наголосив, що міжнародна спільнота уважно стежить за тим, що відбувається, і буде реагувати.