Кабінет Міністрів пропонує внести зміни до деяких законодавчих актів України щодо продажу на земельних торгах земельних ділянок, конфіскованих за рішенням суду у власність держави.
Відповідний проєкт закону опубліковано на сайті Верховної Ради.
Документ уточнює, що держава набуває права власності на землю у разі стягнення земельної ділянки в дохід держави відповідно до закону «Про санкції».
Проєктом закону передбачено внести зміни до ст. 136 Земельного кодексу та ст. 22 закону «Про оцінку земель», які спрямовані на розв'язання питання фінансування підготовки лотів до продажу на земельних торгах за небюджетні кошти з подальшим відшкодуванням витрат (видатків), здійснених на підготовку лоту, переможцем торгів.
Документом також передбачено запровадити платність заходу одного з етапів підготовки лотів до проведення земельних торгів – здійснення рецензування звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок у разі обов’язкового проведення грошової оцінки земельних ділянок.
Законопроєкт також доповнює новою ч. 6 ст. 145 Земельного кодексу з метою визначення переліку підтвердних документів, які мають бути підставою для здійснення платежу в органах Державної казначейської служби при виплаті ціни проданої на земельних торгах конфіскованої земельної ділянки її колишньому власнику та визначення, на якій стадії процедури проведення земельних торгів виникають зобов'язання організатора земельних торгів перед колишнім власником конфіскованої земельної ділянки
Крім того, пропонується внесення зміни до ч. 7 ст. 130 Земельного кодексу та доповнити новою ч. 5 ст. 145 Земельного кодексу, якими передбачити, що вимоги стосовно заборони продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності не поширюються на земельні ділянки, конфісковані за рішенням суду у власність держави.
Довідково.
За інформацією головних управлінь Держгеокадастру в областях, станом на 17 листопада 2023 року за рішенням суду у власність держави конфісковано 666 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 1 165,3884 га, з них 620 земельних ділянок загальною площею 1 118,0495 га було конфісковано у громадян російської федерації.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Україні декриміналізували дрібні крадіжки. Раніше крадіжка вважалася дрібною, якщо вартість майна на момент злочину не перевищувала 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (302,8 грн станом на 2024 рік). У зв’язку з цим законом підвищується поріг кримінальної відповідальності за крадіжку до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3028 грн станом на 2024 рік).