Заступник голови КМДА з питань цифрового розвитку Петро Оленич розповів, що ініціативи «Мапа ментального здоров’я», «Ментальна підтримка 24/7» та «Ментальна варта» разом утворюють єдину систему, аналогів якої немає у приватному секторі.
Про це він повідомив в інтервʼю Mind.
Він пояснив, що ці проєкти створені для того, щоб забезпечити доступ до кваліфікованих і досвідчених психологів.
«Метою було створити платформу, де можна знайти дійсно кваліфікованих і досвідчених спеціалістів. Ми ретельно перевіряємо всіх спеціалістів перед тим, як рекомендувати їх. Наразі залучено близько 300 психологів», – повідомив Оленич.
Він каже, що місто також планує запустити онлайн-консультації та вже створило кризову групу для допомоги школам.
«Ми створили групу кризового реагування для підтримки дітей, їхніх батьків і вчителів. Наприклад, ця група допомагала після обстрілу лікарні «Охматдит»», – розповів він.
Оленич впевнений, що ці проєкти стануть частиною великої системи підтримки ментального здоров’я.
«Сьогодні Київ стає майданчиком, на якому, на жаль, тестується і психологічна підтримка. Ворог недарма обирає певний час для бомбардування. Стійкість, можливість адаптуватися до цих умов – основне завдання всіх нас. Такі проєкти допомагають формувати різні опорні елементи, які в купі створюють екосистему комфорту до життя, не дивлячись на зовнішні фактори», – підкреслив він.
Бекграунд. Також в інтервʼю Оленич нагадав, що у 2021 році Київ планував запровадити інтелектуальну транспортну систему (ІТС) на основі штучного інтелекту, яка мала б зменшити затори, допомогти уникати аварій і збалансувати трафік. Через складнощі у 2022 році ці плани були відкладені, але зараз проєкт знову в пріоритеті.