Кабінет Міністрів ухвалив зміни щодо механізмів залучення коштів донорів для реалізації реформи шкільного харчування в закладах освіти. Це означає, що перелік напрямів використання коштів для потреб освіти і науки розширено.
Про це повідомляє пресслужба МОН.
«Тепер до них додано відновлення та модернізацію харчоблоків у закладах освіти, а також поліпшення якості харчування – для них обсяги фінансування збільшуються», – зазначили в міністерстві. А також уточнили, що жжерелом фінансування будуть кошти фізичних і юридичних осіб, резидентів і нерезидентів, благодійних пожертв, гуманітарної допомоги, грантів і дарунків, що надходять на рахунок UNITED24 для потреб освіти і науки.
Крім того, в межах Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП ООН) планується розширення кількості закладів ще у двох областях у 2024-2025 навчальному році. У 2023-2024 навчальному році ВПП ООН профінансувала харчування для майже 90 тис. дітей у приблизно 700 школах 13 областей України.
Наголошується, що у перспективі партнерами у реформуванні шкільного харчування можуть стати уряди, державні та недержавні установи країн Європейського Союзу, США та Азії.
«Ця постанова є важливим кроком у реформі шкільного харчування, розроблення та імплементацію якої в закладах освіти України започатковано з ініціативи першої леді Олени Зеленської», – йдеться в повідомленні.
Бекграунд. Як раніше Mind повідомляв, МОН оцінюватиме ризики безпеки в освіті, пов’язані з агресією рф. Кабмін затвердив відповідну методику. Методику розробили в межах реалізації комплексної політики «Школа офлайн» для того, щоб якомога ефективніше визначати громади для розподілу державних субвенцій для закладів загальної середньої освіти.