Ультраліва партія «Нескорена Франція» вимагала відставки президента Еммануеля Макрона. Перший крок до початку цієї процедури було зроблено два тижні тому, але далі справа не просунулася, оскільки законодавчий комітет Національних зборів (нижньої палати парламенту) відхилив резолюцію щодо імпічменту, пише RFI.
17 вересня прийнятність процедури імпічменту схвалили в Бюро Нацасамблеї. Далі, згідно з процедурою, своє слово мав сказати Комітет парламенту із конституційних актів, законодавства та загального управління.
Однак, як і очікувалось, голосів на цьому етапі забракло.
У середу, 2 жовтня, комітет переважною більшістю голосів (54 проти 15) відхилив пропозицію про імпічмент Еммануеля Макрона. “За” проголосували деякі члени «Нескореної Франції». Думки “зелених” розділилися. Більшість парламентських груп були проти, зокрема соціалісти, макроністи, ультраправі та республіканці.
Однак «Нескорена Франція» заявляє про те, що «протистояння триває». Її депутат Антуан Леоман сказав журналістам, що партія має намір звернутися до відповідної судової інстанції, аби зрештою досягти своєї мети та усунути президента.
Протягом наступних 13 днів голови політичних груп вирішать, чи перейде текст резолюції на наступний етап розгляду. Якщо так, то питання додадуть до порядку денного наступної парламентської сесії.
Але французькі медіа пишуть, що з високою ймовірністю це не відбудеться. Зрештою тому, що пропозицію мають схвалити дві третини депутатів і сенаторів разом узятих.
Як передає Le Parisien, експрезидент Франсуа Олланд цієї середи назвав вимогу про відставку «безглуздою і такою, що не має майбутнього». Він додав: «Я не виступаю за нокаут, я виступаю за те, щоб країна рухалася вперед».
Відмовилася голосувати за цей текст і партія популістів «Національне об'єднання» та її лідерка Марін Ле Пен. Центристи-парламентарі теж проти, вважаючи, що «процедура не буде успішною» і «не має великого інтересу».
Бекграунд. Нагадаємо, «Нескорена Франція» вимагає відставки Макрона, оскільки він відхилив кандидатуру від лівих (які отримали найбільше голосів на виборах) на посаду прем’єр-міністра країни. З огляду на це політики звинувачують президента в нібито ігноруванні волі виборців і «антидемократичному перевороті».