У Франції ліві намагаються здійснити процедуру імпічменту Макрона

У Франції ліві намагаються здійснити процедуру імпічменту Макрона

Так вони хочуть помститися за відхилення їхньої кандидатури на пост прем’єр-міністра, проте шансів на успіх у них немає

У Франції ліві намагаються здійснити процедуру імпічменту Макрона
Матільде Пано, "Нескорена Франція"
скріншот

Французькі ультраліві ініціювали імпічмент президента Емманюеля Макрона. Французький парламент розглянув це звернення та зробив перший крок до початку процедури. Але перспектива реального відсторонення французького лідера є вкрай малоймовірною.

Про це пише RFI.

Причиною гніву лівих сил стало те, що президент не погодив їхню кандидатуру на посаду прем'єр-міністра. Ліві звинувачують Макрона в ігноруванні результатів виборів та «антидемократичному перевороті».

Нагадаємо: 5 вересня Макрон призначив прем'єр-міністром країни 73-річного консервативного політика Мішеля Барньє. Президент відмовився від кандидатури Люсі Касте, яку висунув блок лівих сил «Новий народний фронт».

З конкретною ініціативою виступила одна з політсил коаліції – ультраліва партія «Нескорена Франція» («НФ»). У вівторок, 17 вересня, Бюро Національної асамблеї Франції (керівний орган нижньої палати французького парламенту) визнало прийнятною процедуру імпічменту щодо Макрона, ініційовану цією фракцією. Прийнятність процедури схвалили 12 голосами проти 10.

«Бюро Національних зборів щойно більшістю голосів ухвалило рішення про прийнятність резолюції про імпічмент президента Республіки. Це безпрецедентна подія в історії 5-ї Республіки», – заявляє Матільде Пано, очільниця групи «НФ» у Національних зборах.

Процедура імпічменту ще ніколи не просувалася так далеко. 10 років тому пропозицію, висунуту правими проти президента Франції Франсуа Олланда, відхилили ще на етапі Бюро Національних зборів.

Проте це тільки перший маленький крок. Постанову щодо імпічменту має розглянути Комітет із конституційних актів, законодавства та загального управління.

Якщо він дасть «зелене світло», то впродовж 15 днів голосуватимуть дві третини депутатів Нацасамблеї. Далі потрібне схвалення сенаторів, а в Сенаті лівих представників – меншість. І тільки потім відповідний суд ухвалить рішення, ґрунтуючись на 68-й статті Конституції. Дострокове припинення повноважень президента, відповідно до цієї статті, передбачено «у разі порушення ним своїх обов'язків, явно несумісного зі здійсненням його мандату».

Уже зрозуміло, що голосів за імпічмент бракуватиме. Підтримки лише «Нового народного фронту» замало, а соціалісти – частина цієї коаліції – виступають проти заявленого тексту резолюції.

Експрем'єр Габріель Атталь, нині депутат від макронівського блоку сил, назвав пропозицію про імпічмент і дебати навколо цього «оголошенням війни французьким інститутам», а авторів цієї ініціативи – «агентами постійної дестабілізації».

Лідерка ультраправого «Національного об'єднання» Марін Ле Пен теж не пристала до ініціативи: «Намагаючись змусити людей забути про свої численні компроміси з Макроном, ультраліві захищають процедуру імпічменту президента Республіки, яка не має шансів на успіх з огляду на розкол у лівих силах». У «хаосі, який панує у країні», вона звинувачує і «нескорених», і команду Макрона.

Проте «Новий народний фронт» налаштований рішуче й уже анонсував демонстрації проти президента на суботу, 21 вересня. Подібні акції відбулися 7 вересня у відповідь на призначення прем'єром Мішеля Барньє.

«Більшістю члени Бюро визнали, що президент Республіки більше не є гарантом належного функціонування республіканських установ. Ми вийдемо на марш цього року 21 вересня, у день, коли на Національному з’їзді 1792 року було підтверджено, що не існує повної влади монарха проти суверенітету народу!» – заявила Матільде Пано.

Бекграунд. Як повідомлялося, Макрон призначив нового прем’єр-міністра Франції – ним став ексочільник переговорної групи з Брексіту. Мішель Барньє має сформувати новий уряд, до цього Франція 51 день жила з тимчасовим кабінетом міністрів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло