Майже 1000 українських громад не мають жодного партнера – керівниця команди U-LEAD по роботі з партнерами

Плани U-LEAD на найближчі три роки з розвитку міжнародного партнерства для громад

Любіца Кошелюк, керівниця команди по роботі з партнерами Програми «U-LEAD з Європою»

Майже 1000 українських громад не мають жодного партнера. Про це повідомила Любіца Кошелюк, керівниця команди по роботі з партнерами Програми «U-LEAD з Європою», під час XVIII Українського муніципального форуму «Єдність для Перемоги та відновлення України», де U-LEAD виступила співорганізатором.

На її думку, кожна українська громада має собі знайти міжнародного партнера. Тому, плануючи роботу на наступні три роки, команда «U-LEAD з Європою» фокусуватиметься на двох напрямках. Перший – пошук і налагодження партнерств для громад, що ще їх не мають. Другий – підсилення наявних партнерств через реалізацію різноманітних проєктів, заходів та програм стажування.

«У рамках ініціативи «Мости довіри» ми хочемо налагодити 150 нових партнерств для громад, які не мають партнера, і підписати 150 офіційних угод. Також хочемо реалізувати стільки ж програм стажування спільно з Комітетом європейських регіонів і нашим регіональним офісом. Для цього ми продовжуватимемо працювати над нашою базою даних і моніторити ситуацію з міжнародними партнерствами в Україні», – заявила пані Кошелюк.

Вона також зазначила, що у планах – розширення ініціативи «Мости довіри», у рамках якої залучатимуться всі організації, інституції, громади, що бажають доєднатися до роботи. Зокрема, йдеться про організацію різних майданчиків для дискусій, обміну досвідом і даними.

Станом на сьогодні до роботи вже залучені 173 партнери, налагоджено 94 партнерства, підписано 43 офіційні угоди з партнерами. Ініціатива реалізується разом з іншими інституціями, зокрема з Радою європейських муніципалітетів і регіонів та Асоціацією міст України.

Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. З цією метою Програма реалізує велику низку навчальних заходів, які посилюють спроможності територіальних громад у різноманітних сферах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS