З 01 грудня 2024 року запрацювала нова версія системи електронних платежів Національного банку України – СЕП-4.1 з функціональністю миттєвих кредитових переказів.
Про це йдеться на сайті регулятора.
Її запуск передбачено змінами до закону «Про платіжні послуги», що набрали чинності 08 листопада 2024 року.
Перевагами нової версії СЕП-4.1 є:
«Усі учасники СЕП перейшли на нову версію системи. Наразі оновлена СЕП продовжує ефективно працювати 24 години на добу 7 днів на тиждень», – йдеться в повідомленні.
За даними НБУ, до функціональності миттєвого переказу СЕП станом на сьогодні вже підключилися:
Зазначається, що поступово до неї мають підключитися всі учасники СЕП (залежно від їхніх внутрішніх графіків впровадження миттєвих переказів СЕП), щоб мати змогу пропонувати своїм клієнтам якісні та швидкі платіжні послуги.
Довідково.
Миттєвий переказ СЕП – це платіжна операція, завдяки якій через СЕП відбувається миттєве зарахування коштів на рахунок отримувача. Тобто надавачі платіжних послуг виконуватимуть миттєве перерахування коштів з рахунку платника на рахунок отримувача та зобов’язані відразу інформувати їх про результати проведення платіжної операції.
«Таку платіжну операцію може ініціювати як фізична, так і юридична особа. Граничний час виконання миттєвого переказу СЕП вимірюється в секундах (не більше 10 секунд), а максимальна сума однієї платіжної операції встановлена на рівні 100 тис. грн, що є оптимальним рішенням для більшості платежів для забезпечення повсякденних потреб громадян», – пояснили в Нацбанку.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що 2023 року кількість платежів, оброблених у СЕП, зросла на 16,5%. За минулий рік СЕП оброблено 422,8 млн початкових платежів на суму 209,9 трлн грн.