Попри західні санкції росії вдається нарощувати виробництво безпілотників і ракет та атакувати Україну дедалі більшою кількістю літальних апаратів.
Минулої осені по території України було випущено понад 6000 дронів і ракет.
Про це йдеться в аналізі The Wall Street Journal на основі даних командування ВПС України.
Це втричі більше, ніж улітку 2024 року, і вчетверо більше, ніж восени 2023 року.
Була використана безпрецедентна кількість іранських «шахедів» і їх російських аналогів, побудованих на заводі в ОЕЗ «Алабуга», збільшилася кількість балістичних ракет.
Одна з нових тактик – флотилії дешевих безпілотників-обманок, мета яких – викликати на себе вогонь ППО та виснажити українські сили.
За словами українського чиновника, в «Алабузі» може вироблятися 1200 дронів на місяць. У російській версії, за його словами, використовуються інші електронні компоненти, ніж в іранській.
За останні три місяці 92% всіх випущених боєприпасів далекого радіусу дії були безпілотниками й обманками.
Іноді до половини дронів можуть бути хибними цілями. У листопаді, рекордному за кількістю прильотів, ЗСУ збили 1338 ударних далекобійних дронів, ще 944 були «втрачені» (так кажуть про обманки й апарати, нейтралізовані засобами РЕБ), 88 збити не вдалося.
Відсоток нейтралізації дронів у ЗСУ високий: 93% у жовтні та 96,3% у листопаді. Гірші справи з ракетами. Особливо важким виявився жовтень, коли було збито лише 8,3% балістичних і гіперзвукових ракет та 16,1% – крилатих.
Ситуацію вдалося поліпшити в листопаді – до 48% та 86,2% відповідно.
Бекграунд. Як повідомлялося раніше, російські дрони-шахеди стали поводитися «дивно» після заміни південнокорейського двигуна на китайський.