Російські дрони-шахеди стали поводитися «дивно» після заміни південнокорейського двигуна на китайський
Несправні безпілотники ознаменували невелику перемогу західних країн у протистоянні з тими, хто сприяє в обході росією санкцій

Ударні безпілотники «Герань-2», які є російською версією іранського дрону Shahed-136, цього року поводилися дивно. Технічні проблеми, що виникають у них, американські чиновники пов’язують з дією санкцій, які вони вводять проти росії.
Джерело. Про це пише The Washington Post.
Найчастіше «Герані» втрачають контроль при різкому повороті. Деякі з них розбиваються, інші вирівнюються, але при цьому стають легкою здобиччю для українських засобів ППО.
Західні та українські військові аналітики, які розмовляли з WP, пов'язали велику кількість збоїв із неякісними компонентами.
Імовірною причиною експерти Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) назвали заміну серводвигуна – невеликого пристрою, який допомагає регулювати рух безпілотника в польоті. Наприкінці минулого року виробник почав ставити на «Герань-2» китайський серводвигун замість південнокорейського, який росія використовувала раніше, але тепер не може через санкції.
Несправні безпілотники ознаменували невелику перемогу західних країн у протистоянні, яке ведуть державні та розвідувальні органи різних країн, щоб з одного боку позбавити москву доступу до високотехнологічних компонентів, а з іншого – знайти способи обійти обмеження та доставити ці деталі до рф, пише WP.
За словами американських чиновників, після початку війни операції із закупівлі іноземних компонентів взяли у свої руки ФСБ та ГРУ.
Незважаючи на те, що США вдається перекривати нові і нові канали контрабандних поставок, росія виробляє деякі видів озброєнь у таких кількостях, що це компенсує втрати в якості. Лише у жовтні вона запустила по Україні понад 2000 дронів «Герань-2», повідомив президент Володимир Зеленський.
Бекграунд. Нагадаємо, понад десять російських дронів залетіли до білорусі цієї ночі, повідомляв «Беларускі Гаюн» – вони заходили так званим білоруським коридором.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].