Компанії російських олігархів, які перебувають під західними санкціями, продовжують безперешкодно працювати у Нідерландах.
Джерело. Про це повідомляє NOS, на яке посилається moscowtimes.ru.
За даними видання, мільярдери використовують прогалини у місцевому законодавстві, щоб надати своїм підприємствам статус мікробізнесів. Цей юридичний маневр дозволяє їм приховувати фінансові потоки та уникати жорстких вимог до звітності.
Одним із таких бізнесменів є сталеливарний магнат Алєксєй Мордашов, який став одним із найбагатших людей росії у 1990-ті роки і опинився у списку санкцій ЄС після вторгнення росії в Україну.
Його компанія SMTT Holding, зареєстрована в Амстердамі, оцінюється в 65 млн євро, але класифікується як мікропідприємство, завдяки чому їй не потрібно розкривати ключові фінансові дані.
Інший приклад – Airport Alliance (Netherlands), дочірня компанія російського банку ВТБ, яким керує давній друг путіна Андрєй Костін. Він перебуває під санкціями США, ЄС, Британії та інших країн.
У Нідерландах також працює компанія Safmar, пов'язана з мільярдером Міхаілом Гуцерієвим. Гуцерієв включений до списків санкцій Євросоюзу, Канади та інших держав через зв'язки з російським керівництвом та Олександром Лукашенком.
Відповідно до законодавства Нідерландів, компанія може отримати статус мікробізнесу, якщо відповідає як мінімум двом з наступних критеріїв: менше 10 співробітників; балансова вартість обмежується 450 000 євро; річний чистий прибуток не перевищує 900 000 євро.
Присвоєння статусу мікробізнесу дозволяє компаніям: не розкривати інформацію про прибуток, податки та активи; не проходити аудит фінансової звітності; подавати мінімальні річні звіти.
Спочатку ці правила були введені для зниження бюрократичного тиску на малий бізнес, але тепер їх використовують у своїх інтересах навіть транснаціональні корпорації та російські олігархи, пише NOS.
Лазівка для мікропідприємств дозволяє компаніям, пов'язаним із російськими мільярдерами, повністю уникати контролю. Так, SMTT Holding продовжує приховувати свої фінансові потоки, залишаючись поза увагою регулюючих органів. Відсутність суворого нагляду ускладнює моніторинг того, як ці компанії керують своїми коштами, що знижує прозорість їхньої діяльності, зазначає NOS.
Як повідомлялося, Саудівська Аравія купила під час війни у росії озброєння більш ніж на 2 млрд євро. Купівля російської зброї загрожує країнам вторинними санкціями з боку США.