Саудівська Аравія купила під час війни у росії озброєння більш ніж на 2 млрд євро

Саудівська Аравія купила під час війни у росії озброєння більш ніж на 2 млрд євро

Купівля російської зброї загрожує країнам вторинними санкціями з боку США

Саудівська Аравія купила під час війни у росії озброєння більш ніж на 2 млрд євро
Панцирь С1

росія експортувала дорогу зброю в інші країни після початку вторгнення в Україну, продовжуючи і під час війни контракти, укладені ще до 24 лютого 2022 року.

Про це пишуть OCCRP та Kyiv Independent з посиланням на отримані внутрішні документи «Роселектроніки» («дочки» «Ростеха»).

Після вторгнення купувати зброю в росії продовжили Саудівська Аравія, Китай, Індія, Алжир та Єгипет, випливає із документів. Купівля російської зброї загрожує країнам вторинними санкціями з боку США, зазначають експерти, опитані OCCRP.

У рамках однієї з угод Саудівська Аравія мала заплатити 2,2 млрд євро «Рособоронекспорту» (також дочірня компанія «Ростеха») за постачання 39 ЗРПК «Панцир-С1М», 10 рухомих командних пунктів, а також сотень ракет, додаткових транспортних засобів та систем радіозв'язку.

Згідно з наявними у розслідувачів документами, частину обладнання було поставлено у 2023 році, тобто через рік після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Угода могла дозволити росії ознайомитися із системами ППО Patriot, які Саудівська Аравія придбала у США, зазначає OCCRP. Російська сторона запросила та отримала згоду на відвідування саудівських об'єктів ППО у 2022 році, випливає з витоку електронних листів.

Про цю закупівлю стало відомо у жовтні 2024 року, інформацію опублікував український сайт Defense Express, тепер же розслідувачі отримали документальне підтвердження.

Крім подробиць про купівлю «Панциря», до рук розслідувачів також потрапив 69-сторінковий додаток, в якому обговорюється майбутня співпраця між Саудівською Аравією та російськими фірмами, які потрапили під санкції.

У документі йдеться про три потенційні контракти.

Один із них передбачає будівництво об'єктів технічного обслуговування, інший – створення у Джедді центру площею 15 тисяч м² для навчання персоналу роботі із системою «Панцир». Третій потенційний контракт передбачає будівництво складального заводу в Саудівській Аравії для виробництва установок «Панцир» та боєприпасів.

У жовтні 2022 року Саудівська Аравія пообіцяла надати Україні $400 млн як гуманітарну допомогу.

Однак країна утрималася під час голосування більш ніж за половину резолюцій ООН, що стосуються війни росії проти України.

Міністерство оборони Саудівської Аравії не відповіло на запитання журналістів щодо цих оборонних контрактів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло