Вибори в Німеччині: консерватори – на першому місці, ультраправі показують найкращий результат

Екзит-поли показали, що блок Мерца ХДС/ХСС отримав 28,5% голосів, а ультраправа AfD досягла рекордних 20%

Вибори в Німеччині: консерватори – на першому місці, ультраправі показують найкращий результат
Фото: ілюстративне

Німецькі консерватори виходять на перше місце на виборах, відстаючи від ультраправих.

Про це свідчать результати екзит-полів, повідомляє Reuters.

Зазначається, що консервативна опозиція Німеччини показала найсильніший результат на парламентських виборах у неділю, як показали екзит-поли, що принесло перемогу Фрідріху Мерцу в його прагненні змінити соціал-демократа Олафа Шольца на посаді наступного лідера найбільшої економіки Європи.

Блок Мерца ХДС/ХСС посів перше місце з 28,5% голосів, за ним слідує «Альтернатива для Німеччини» (AfD) з 20%, що є рекордом для ультраправої партії, як повідомляє громадський мовник ZDF.

Тим часом лівоцентристська СДПН Шольца одержала 16,5% голосів, що є найгіршим результатом за всю історію її існування.

Тож позиції партій за результатами екзит-полу ARD такі:

Бекграунд. Раніше Mind писав, що в Німеччині проходять дострокові вибори до бундестагу. Соціал-демократична партія (СДПН) чинного канцлера Шольца, згідно з останніми передвиборчими опитуваннями, може посісти третє місце. Лідирує блок ХДС/ХСС, який підтримують близько третини виборців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS