Кабінет міністрів дозволив підприємствам, які ще не встигли підтвердити критичність та перебронювати працівників, зробити це до 31 березня. До цієї дати бронювання працівників таких підприємств залишатимуться чинними.
Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду, повідомляє пресслужба Мінекономіки.
«Через труднощі, які спричинили російські кібератаки на початку року, ми продовжили можливість як подати документи на оновлення критичності, так і перебронювати співробітників...Бронювання – важлива складова ефективної роботи економіки, адже аналітика показує, що статус критичних мають 12% підприємств, але саме вони у 2022-2023 роках принесли 67% доходів всіх підприємств в країні», – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Підприємства, які оновили статус критичності, можуть бронювати працівників до 1 квітня без 72-годинної обробки даних, що значно прискорює процес. Подати відповідну заявку можна виключно через Дію.
Якщо працівник уже був заброньований, перед поданням нової заявки попереднє бронювання необхідно анулювати. Підтверджене бронювання буде відображатися у застосунку Резерв+. Якщо бронювання надано після оновлення статусу критично важливого підприємства, воно діятиме на період дії критичності – до 1 року.
Статус критично важливого підприємства можуть отримати компанії, які відповідають трьом критеріям, визначеним урядом. Два з них є обов’язковими, це:
Третій критерій підприємство може обрати один з таких:
Наприкінці січня бізнес звертався до уряду з проханням продовжити чинні бронювання та змістити крайній термін оновлення критичності до 30 квітня.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що уряд дозволив теплокомпаніям, водоканалам та фірмам які управляють побутовими відходами бронювати до 75% військовозобов'язаних працівників.