Бізнес просить уряд продовжити чинні бронювання на два місяці – заява
Зараз крайній термін – 28 лютого

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звернулася до уряду з проханням продовжити чинні бронювання на два місяці та змістити крайній термін оновлення критичності до 30 квітня.
Про це йдеться в заяві ЄБА.
Таке прохання в Асоціації пояснили тим, тривалим відновленням держреєстрів після кібератаки 19 грудня минулого року. У цей період системи бронювання та надання компаніям статусу критичних не працювали. Також зупинка реєстрів призвела до того, що більшість органів влади із значним запізненням затвердили свої галузеві та регіональні критерії.
«Через це на рівні міністерств та місцевих органів влади накопилася велика черга заявок на отримання такого статусу. Очевидно, що до 28 лютого державний апарат не зможе опрацювати усі заявки і надати відповідний статус усім дійсно критичним підприємствам», – зазначили у ЄБА. Продовження термінів до кінця квітня дозволить не перенавантажувати обмежені спроможності чинної системи надання критичності та сприяти стабільній роботі українській економіці, додали в Асоціації.
Окрім того, у ЄБА вважають, що юридична прогалина в критеріях та порядку надання критичності в частині подання податкової звітності за 4 квартал 2024 року може стати причиною великої кількості відмов у наданні такого статусу. Йдеться про те, що заявки на критичність подаються в січні, а податкова звітність за 4 квартал 2024 року – у другій половині лютого.
«Відповідно, необхідно внести термінові зміни в критерії та порядок надання критичності, а саме дозволити подавати звітність за останній звітний період, по якому вичерпані встановлені Податковим кодексом строки подання звітності, зокрема протягом січня і лютого 2025 року подавати звіт за 3 квартал 2024 року», – йдеться у заяві.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що з 1 грудня 2024 року в Україні діють нові критерії «критичності» підприємств та правила бронювання працівників. Для отримання статусу «критично важливого» компанія має надати довідку про відсутність заборгованості по сплаті податків та ЄСВ. Ще одна вимога – зарплата: не менше 20 000 грн на місяць. Оновити статус підприємства мають до 28 лютого. До цього часу діятимуть видані раніше відстрочки для військовозобов'язаних працівників.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].