Уряд схвалив підписання угоди про корисні копалини зі США (доповнено)

Вона матиме шість ключових позицій

Фото: Кабмін

Кабінет міністрів ухвалив рішення, необхідні для підписання угоди зі Сполученими Штатами про встановлення правил та умов Інвестиційного фонду відбудови України.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Угода матиме шість ключових позицій:

  1. Україна та США створюють Інвестиційний фонд відбудови, який буде спільною власністю та спільно управлятиметься урядами обох наших країн.
  2. Українські надра та ресурси залишаються українськими, вони не передаються ні у власність США, ні будь-кому іншому.
  3. Україна буде вносити до Фонду 50% майбутніх надходжень від своїх природно-ресурсних активів.
  4. США робитимуть внески до Фонду у вигляді коштів, фінансових інструментів та інших активів, критично важливих для відбудови України.
  5. Зібрані Фондом кошти будуть інвестуватися виключно в проекти відбудови України. Фактично йдеться про Фонд для майбутніх поколінь українців.
  6. В угоді враховані зобов'язання України в межах євроінтеграційного процесу. Тобто жодних протиріч і суперечностей з євроінтеграційними зобов’язаннями не виникатиме.

«У результаті підписання угоди Україна отримає подвійну вигоду – ми залучаємо американські інвестиції та технології у відбудову України, та накопичуємо ресурс для реалізації стратегічних проектів для добробуту кожного українця», – сказав прем'єр.

За словами Шмигаля, після доопрацювання угода стала «значно кращою»: з неї виключили пункти про $500 млрд боргу перед США та зобов'язання України за кожен долар американської допомоги віддавати $2.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що журналісти опублікували фінальний текст угоди про корисні копалини між Україною та Сполученими Штатами. Один із пунктів передбачає прив’язку до безпекових гарантій – угода є частиною архітектури безпеки, включаючи підтримку вступу України в НАТО або альтернативні гарантії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS