З'явився повний текст угоди про корисні копалини між Україною та США
Серед іншого – Україна та США створять спільний Інвестиційний фонд відбудови. Україна передаватиме у фонд 50% доходів від монетизації всіх природних ресурсів

Журналісти «Європейської правди» опублікували фінальний текст так званої Угоди про копалини – міжурядової домовленості, яку мають підписати цього тижня Україна і США.
Про це йдетьсяна сайті видання.
Основні положення угоди про рідкісноземельні метали:
- створення інвестиційного фонду – Україна та США на рівних управлятимуть Фондом відбудови України;
- фінансування фонду – 50% доходів України від ренти чи ліцензій на корисні копалини та дивідендів на об’єкти інфраструктури направлятимуться у фонд;
- прив’язка до безпекових гарантій – угода є частиною архітектури безпеки, включаючи підтримку вступу України в НАТО або альтернативні гарантії;
- спільні внески США та України – кошти будуть інвестовані у відновлення, економіку та безпеку України;
- визнання внеску України у міжнародну безпеку – згадка про відмову від ядерного арсеналу (відсилання до Будапештського меморандуму);
- управління фондом – здійснюється спільно урядами України та США.
Угоду про фонд повинен ратифікувати український парламент.
У погодженій Україною і США рамковій угоді про спільні інвестиції в корисні копалини вже немає українського боргу – на відміну від перших проєктів документу. Про це президент Володимир Зеленський сказав під час спілкування з пресою.
«Головне для мене було – що ми не є боржниками. І не зважаючи, що, де звучить в медіа – в угоді немає ні 350 млрд боргу, ні 350, ні 100 мільярдів. Тому що це було би несправедливо, я вважаю, по відношенню до нас», – сказав він.
Угода передбачає нові домовленості. Фонд, який створять за цією рамковою угодою, буде партнерським.
«Це наші ресурси, ми вдячні США і готові говорити про партнерство. Це фонд україно-американський, а не американський, тобто ми не тільки менеджеруємо, а і co-owners – права», – пояснив він.
Президент додав, що документ підписуватимуть міністри. Він також підтвердив заплановану на п'ятницю зустріч із президентом США Дональдом Трампом. Однак стосовно поїздки ще триває робота, на зв'язку президентські адміністрації. Зеленський також додав, що після поїздки до Вашингтона на переговори з Трампом, яка попередньо запланована на п'ятницю, він полетить до Лондона, де говоритиме з Кіром Стармером та іншими європейськими лідерами.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна та США фактично відпрацювали остаточний варіант угоди щодо рідкісноземельних копалин. Станом на сьогодні вона називається «Угода про встановлення правил та умов Інвестиційного фонду відбудови України». Про це розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі національного телемарафону.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].