З 10 березня 2025 року Міністерство аграрної політики та продовольства України запускає електронну систему «єКоноплі».
Про це повідомляє пресслужба міністерства.
Зазначається, що основною метою системи є вдосконалення державної аграрної політики, відновлення лідерства України з вирощування технічних конопель і зниження можливих корупційних ризиків та ризиків зловживань.
«Новий сервіс «єКоноплі» сприятиме розвитку цієї галузі, адже застосування промислових конопель надзвичайно широке – від легкої і харчової промисловості до целюлозно-паперової. Коноплі – це високомаржинальна нішева культура, яка має широкі можливості для переробки», – зауважив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.
Очікується, що впровадження системи дозволить забезпечити публічність і відкритість ринку промислових конопель. У підсумку це призведе до зростання суб’єктів, які здійснюють діяльність із посіву, вирощування та переробки конопель для промислових цілей на внутрішніх і зовнішніх ринках.
Крім того, це дасть можливість формувати об’єктивні статистичні й аналітичні дані щодо промислових конопель.
Згідно з повідомленням, юридичним особам, які здійснюють діяльність із посіву, вирощування та переробки конопель для промислових цілей доступні такі модулі в системі:
Система «єКоноплі» інтегрується з державними реєстрами та системами, зокрема:
Як пояснили в Мінагрополітики, для реєстрації в реєстрі необхідно підготувати лише КЕП; а також подати заявку через електронний кабінет системи «єКоноплі».
Крім того, значно спрощується діяльність юридичних осіб. Раніше отримання ліцензії на виробництво промислових конопель тривало до 3 місяців.
«Тепер відповідно до наказу Мінагрополітики від 16 серпня 2024 року №2692 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру юридичних осіб, які здійснюють діяльність з посіву, вирощування та переробки конопель для промислових цілей», для вирощування конопель для промислових цілей достатньо зареєструватися в Реєстрі юридичних осіб, які здійснюють діяльність із посіву, вирощування та переробки конопель для промислових цілей і немає потреби отримувати ліцензії та квоти», – йдеться в повідомленні.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Мінагрополітики розробляє е-реєстр виробників технічної коноплі. Він дозволить вирощувати канабіс без ліцензій, квот чи окремих дозволів.