У 2024 році менше 11% закупівель відбулися за конкурентною процедурою. Решта були проведені без конкуренції.
Про це повідомила пресслужба Рахункової палати за результатами аналізу звіту Мінекономіки.
Згідно з даними зі звіту, з понад 3,3 млн проведених у 2024 році закупівель, через ЕСЗ пройшло лише 340 тис. з очікуваною вартістю 637,11 млрд грн. Це 10,3% загальної кількості закупівель або 67,79% від загальної суми закупівель.
Із цих 10,3% конкурентних закупівель 4,5% – це лише процедури запиту пропозицій постачальника (інструмент в електронному каталозі Prozorro Market, яким замовник здійснює відбір постачальника у разі закупівлі товару); 5,6% – відкриті торги з особливостями: за спрощеною процедурою й можуть відбуватися, якщо пропозицію подасть лише один учасник – таких торгів було 65%.
«Отже у 2024 році відкритих торгів (як основної процедури конкурентної закупівлі в розумінні закону про публічні закупівлі) відбулося лише 11 (загальна сума – 10 млн грн). Це – 0,0003 % від загальної кількості закупівель, що у 6 разів менше, ніж у 2023 році», – підсумували аудитори.
Водночас, у Рахунковій палаті зауважили, що звіт Мінекономіки звіт не містить даних щодо всіх закупівель, а при його формуванні було використано лише дані електронної системи закупівель – тобто він не враховує «допорогові» закупівлі з очікуваною вартістю до 50 тис грн, оборонні та деякі інші закупівлі.
Відтак, аудитори рекомендували відомству опрацювати можливість відображення у щорічному звіті повної інформації про всі закупівлі.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що діяльність НАБУ оцінили як помірно ефективну.