Зовнішній аудит НАБУ: діяльність бюро оцінили як помірно ефективну

Зовнішній аудит НАБУ: діяльність бюро оцінили як помірно ефективну

Аудит охопив період із березня 2023 по листопад 2024 року

Зовнішній аудит НАБУ: діяльність бюро оцінили як помірно ефективну
Фото: НАБУ

Комісія з проведення зовнішнього незалежного аудиту оцінила діяльність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) з березня 2023 до листопада 2024 як помірно ефективну.

Звіт аудиту комісія затвердила 2 травня, його опубліковано на сайті Кабінету міністрів.

«Ми оцінили роботу НАБУ як достатньо ефективну в розслідуваннях і міжнародній співпраці. Загалом ми оцінили діяльність НАБУ як помірно ефективну та надали рекомендації для подальшого підвищення ефективності його діяльності», – прокоментував голова комісії Роберт Вестбрукс.

Оцінка ефективності діяльності НАБУ охоплювала 38 індивідуальних критеріїв, об'єднаних у 5 вимірів – виявлення та розслідування високопосадової корупці; доброчесність, підзвітність та прозорість; керівництво, стратегія та управління ресурсами; міжвідомча взаємодія; міжнародне співробітництво.

Зазначається, шо Комісія вивчила звіти та документи надані НАБУ, ознайомилася з матеріалами закритих кримінальних проваджень та документами із грифом «для службового користування», провела конфіденційні інтерв'ю.

У період з 2023 по 2024 роки НАБУ повідомило про збільшення кількості розпочатих кримінальних проваджень, обвинувальних актів і вироків. При цьому Бюро не здійснювало системного відстеження чи моніторингу досудових розслідувань за пріоритетними сферами, що обмежувало його здатність ефективно спрямовувати ресурси на боротьбу з високопосадовою корупцією.

Окрім того, відсутність у НАБУ повноважень на самостійне прослуховування, може призводити до потенційного розголошення чутливих відомостей досудового розслідувань. Відсутність доступу до своєчасної та неупередженої судової експертизи негативно впливає на ефективність Бюро

Також експерти дійшли висновку, що в НАБУ була відсутня чітка стратегія розвитку своїх можливостей і конкретних показників для вимірювання прогресу; в окремих випадках в організаційній структурі відсутні чіткі лінії підпорядкування та делегування.

Комісія надала 26 рекомендацій для НАБУ щодо планування його діяльності, збору та використання даних, відстеження прогресу.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що уряд затвердив план заходів для виконання рекомендацій Єврокомісії.


У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло