Трамп почав новий етап торговельної війни і запровадив тарифи проти півтора десятка країн

У разі якщо країни введуть заходи у відповідь, він погрожує підвищити мита ще більше

фото DR

Президент США Дональд Трамп розпочав новий етап торговельної війни й повідомив партнерів, зокрема ключових азійських експортерів – Японію та Південну Корею – про суттєве підвищення мит із 1 серпня.

Про це повідомляє Reuters.

Заява про мита на імпорт у розмірі 25% сколихнула Волл-стріт, спричинивши різке падіння індексу S&P, хоча ринки в Азії сприйняли цю новину спокійно.

За словами Трампа, Сполучені Штати введуть мито в розмірі 25% на товари з Казахстану, Малайзії та Тунісу, 30% – Боснії та Герцеговини і ПАР, 32% – на імпорт з Індонезії, 35% – Бангладеш і Сербії, 36% – Камбоджі та Таїланду, а також 40% – на продукцію з Лаосу та М'янми.

У листах, спрямованих 14 країнам, Трамп натякнув на можливість додаткових переговорів й одночасно застеріг від заходів у відповідь.

«Якщо з якоїсь причини ви вирішите підвищити свої мита (проти США), то будь-яку обрану вами надбавку буде додано до тих 25%, які ми стягуємо», – сказав Трамп, звертаючись до Японії та Південної Кореї в листах, опублікованих на його платформі Truth Social.

Джерела в ЄС, знайомі із ситуацією, повідомили Reuters, що Європейський Союз не отримає листа з повідомленням про підвищення мит.

Підвищені мита набирають чинності з 1 серпня. Варто зазначити, що вони не додадуться до раніше оголошених тарифів, наприклад, на автомобілі, сталь та алюміній.

Це означає, зокрема, що мита на японські автомобілі, що ввозяться в США, залишаться на поточному рівні в 25%, а не зростуть до 50%, як це сталося з деякими іншими тарифами, які ввів Трамп.

У понеділок Трамп надав торговим партнерам додатковий час, підписавши указ про перенесення терміну для підписання торгових угод із середи на 1 серпня, додавши при цьому, що хоча цю дату можна вважати остаточною, адміністрація готова вислухати й обговорити альтернативні варіанти від партнерів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS