Сергій Мартинчук: головна помилка – впроваджувати ШІ без розуміння навіщо

За його словами, компанії тестують інструменти, але не можуть виміряти їхню ефективність

Фото: Mind

Багато компаній сьогодні інвестують у штучний інтелект не через чітку бізнес-потребу, а через страх відстати або бажання відповідати тренду.

Про це заявив генеральний директор Cisco в Україні Сергій Мартинчук під час дискусії «Неочевидний ШІ: від експериментів до захисту бізнесу» на Business Wisdom Summit.

За його словами, головна помилка бізнесу – відсутність чіткої відповіді на запитання, навіщо саме компанії ШІ: «Дуже важливо розуміти мету: навіщо компанія хоче впровадити штучний інтелект».

Мартинчук виділяє кілька типових сценаріїв впровадження ШІ. Частина компаній починає експериментувати через страх втратити конкурентоспроможність.

«Бізнеси переживають, що, якщо нічого не робити – завтра вони будуть out of business», – зазначив він.

Інші – впроваджують ШІ як елемент іміджу, не маючи чіткої стратегії: «Це модно: ми крута компанія, у нас має бути AI – і ми наймаємо Chief AI Officer».

Лише частина компаній, за його словами, дійсно намагається знайти реальну бізнес-цінність і тестує технологію як інструмент розвитку.

Водночас оцінити ефективність таких інвестицій складно. На початковому етапі компанії змушені орієнтуватися на базові метрики – наприклад, рівень використання інструментів співробітниками: «Поки всі не почали користуватися, міряти бізнес-результат дуже складно».

Ще складніше – оцінити економічний ефект, оскільки ШІ здебільшого не замінює працівників, а лише підвищує їхню продуктивність.

«Ви не впроваджуєте ШІ, щоб одразу звільнити людей – тому виміряти ефект напряму непросто», – наголосив спікер.

У підсумку, за словами Мартинчука, нинішній етап розвитку ШІ нагадує ранні роки інтернету, коли значна частина рішень не давала очікуваного результату: «Це як інтернет: велика частина того, що робиться, насправді не працює».

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що більшість компаній уже використовують штучний інтелект, але не завжди отримують від нього реальну бізнес-цінність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS