Українська цифрова освітня екосистема «Мрія» має розв'язати одразу три системні проблеми освіти: забезпечити школи безплатним цифровим рішенням, створити єдину інфраструктуру для всіх рівнів освіти та дати державі достовірні дані для ухвалення управлінських рішень.
Про це під час EDTECH UKRAINE FORUM 2026 заявив співкерівник платформи «Мрія» Олександр Павленко.
«На момент початку роботи «Мрії» не було якісного рішення для шкільної ланки. Був електронний журнал, який був неякісним продуктом і змушував школи користуватися ним від безвиході. В умовах війни «Мрія» позиціонувалась і позиціюється як доступне, безплатне рішення для будь-якої школи України», – зазначив він.
Павленко заявив, що ще одним викликом була відсутність якісної цифрової інфраструктури та достовірних даних про систему освіти.
«Не було валідного джерела даних для прийняття управлінських рішень. Тому роль «Мрії» складається з трьох речей: доступне якісне рішення для шкіл, інфраструктурне рішення для всієї системи освіти та інформованість держави для прийняття рішень».
За словами співкерівника проєкту, у перспективі «Мрія» має працювати не лише у школах, а й охопити дошкільну, професійну та вищу освіту, створивши єдину цифрову екосистему.
Він наголосив, що йдеться не просто про електронний журнал чи LMS-систему, а про комплексну цифрову платформу, яка допоможе автоматизувати освітні процеси та водночас забезпечить державу якісними даними для розвитку освітньої політики й оперативного управління галуззю.