З 29 січня по 5 лютого ринок криптоактивів зазнав шоку, рівного якому не було останні чотири роки. Біткойн, опустившись до цін середини листопада минулого року, «потягнув» за собою й усі інші монети. Корекція на ринку триває вже понад 50 днів. Новинний фон залишається основним фактором ціноутворення, а ось хто та чому створює таку паніку на ринку – питання відкрите.
У першу чергу жертвами падіння стали непрофесійні інвестори, що увійшли в ринок на хвилі ейфорії кінця минулого року. При цьому давно вже було відомо, що інституційні гравці не заходитимуть у ринок за цінами більше $10 000 за біткойн. Для цього їм необхідно було струснути ринок, щоб криптовалюти «випали» з рук найбільш нетерплячих і недосвідчених на рівнях, які влаштують великих гравців. Вельми допомогли в цьому новини, причому всі як одна негативні та часто витлумачені з упередженістю. І хоча ринок почав демонструвати ознаки росту на сприятливій інформації із засідання Комісії з цінних паперів США і Комісії по ф'ючерсах та товарних ринках, ще зарано говорити про закінчення масованих розпродажів.
Показавши масоване зниження згідно з даними Coinmarketcap, біткойн закрив звітний тиждень на рівні $8277, пішовши в мінус на 29,8%. Лідируючою торговою парою тижня стала USD/BTC – 37,9%, далі йдуть USDT/BTC – 35,1% і JPY/BTC – 12,9%.
Загальна капіталізація на закритті періоду склала $387,2 млрд, що майже на $205,1 (!) млрд менше за показник минулого тижня в $592,3 млрд. Домінування BTC у валютному кошику практично не змінилося порівняно з показниками попереднього тижня – 35,3% проти 33,2%, або близько $154,6 млрд. Частка Ethereum (ETH) – 20,5%, Bitcoin Cash (BCH) – 4,9%, Ripple (XRP) – 8,6%, Litecoin (LTC) – 2,1%. ETH продовжує нарощувати свою частку. Зведений індекс MVIS CryptoCompare Digital Assets 10, що відображає цінові рухи 10 лідируючих криптоактивів за розміром та ліквідністю, закрився на позначці $7427 (-32%).
Серед основних новин, що вплинули на драматичні події минулого тижня на криптовалютному ринку, такі:
На превеликий жаль, для «биків» розгорнувся менш вірогідний сценарій, про який йшлося в минулому огляді. Хоча заради справедливості треба відзначити, що такого набору негативних новин і такого просідання мало хто очікував. Найбільш реальним дном можна було вважати $8000. Однак біткойн, кілька разів намагаючись відскочити, що швидше виглядало як корекція на падінні, дійшов до психологічно важливого рівня $6000, повернувшись практично до локального мінімуму $5800 середини листопада. Продавцями в цей момент були найбільш нестійкі до ризику гравці, а також великі гравці, що продавлювати ринок донизу, для того щоб зайти на більш прийнятних рівнях. Звичайно, при цьому вони користувалися новинами, а іноді й самі їх створювали.
Незважаючи на підйом на інформації про сприятливі рекомендації в попередніх звітах SEC і CFTC, ринку складно буде швидко і однозначно переломити спадний тренд. Для цього має пройти консолідація і почати надходити позитивні сигнали і новини. Багато чого залежатиме й від ситуації на фондових ринках, що також зазнають серйозного тиску цими днями.
З технічної точки зору, основна битва за біткойн розгорнеться в районі $8200–9300. Курсу необхідно подолати попередню підтримку $8200, де наступною метою стане перший рівень відскоку 0,236 локального мінімуму і останній спадний тренд. У цьому діапазоні може статися консолідація і два варіанти розвитку: або курс знову протестує рівень $6000, утворюючи подвійне дно, що може служити більш надійним сигналом до розвороту. Або, закріпившись вище $8200, курс консолідується і спробує пробити $9300 та рівень RSI 60, де його наступною метою буде потужний психологічний і технічний рівень $10 000. Але для цього необхідне повернення на ринок відкладеного попиту і хороші новини. В іншому випадку в стані невизначеності курс біткойна може провести ще 1–2 тижні.
Цей аналіз не є інвестиційними рекомендаціями і служить інформаційним матеріалом. Будь-які рішення, пов'язані з купівлею або продажем криптовалют і криптоактивів, мають бути зроблені після ретельного індивідуального аналізу. Зв'язатися з автором: telegram-канал @blockbitnews