Майже кожна галузь у світі, що швидко змінюється, потребує інновацій. Сьогодні всі, від італійського ресторану до державної установи, мають адаптувати послуги під запити й щораз більші очікування клієнтів. Отже, компанії мають переорієнтувати власні підходи та адаптувати команду під нові задачі. Як налагодити ефективну роботу і як у цьому може допомогти проєктний менеджмент, розповіла Mind засновниця мережі освітніх проєктів MRIYDIY, співзасновниця мережі шкіл КМДШ Лідія Білас.
Саме проєктний менеджмент дозволяє організувати роботу команди для реалізації конкретної мети. Від швидкості та якості реалізації проєкту залежить успіх всієї компанії. Ще донедавна роль проєктних менеджерів недооцінювали.
Насправді професійний менеджер – це диригент в оркестрі. Без нього гра не почнеться. Диригент, як і проєктний менеджер, перетворює хаос на упорядковане дійство, приносить задоволення слухачам, допомагає реалізуватися музикантам, відповідає за гучні овації і достойний гонорар.
Тож настрої змінюються. Згідно з дослідженням Інституту управління проєктами, попит на ефективних управлінців і проєктних менеджерів зростатиме до 2027 року. До цього часу на ринку з’явиться біля 22 млн вакансій для управлінців проєктами. Чому саме цей напрямок стає все більш популярним?
Досвід проєктного підходу довів свою дієвість. Необхідність у ньому з’являється, коли, наприклад, компанії потрібно швидко впровадити інноваційний продукт або послугу, досягнути нового результату в певній сфері. У цей момент компанія потребує лідера, який розробить концепцію та стратегію, організує роботу команди, представить результати роботи.
Проєктний менеджер мусить уявити весь проєкт від початку до кінця, презентувати ідею, потім її реалізувати й представити замовнику. Крім того, управлінець мусить мати лідерські якості, щоб викликати довіру команди, і комунікаційні навики, щоб люди з різними темпераментами, віком, характерами та досвідом об’єдналися навколо однієї мети.
Зазвичай під час реалізації проєкту команда стикається з труднощами, тому проєктний менеджмент має бути адаптивним і стресостійким. Погодьтеся, якщо поглянути на професію уважніше, приходить розуміння, наскільки вона важлива й відповідальна.
Читати також: Навчити й навчатись: які знання шукає бізнес
Зі зростанням попиту на проєктних менеджерів, зростає і кількість можливостей ними стати. З’являється багато освітніх проєктів, метою яких є навчити чи перевчити в ефективних спеціалістів дорослих. Наприклад, нещодавно у Україні стартувала Проєктна школа без стін і кордонів – MriyDiy Project School, яка реалізується за ініціативи благодійного фонду «СпівДія» спільно з Освітньою фундацією «МрійДій» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Міністерства молоді та спорту України. До речі, навчання в цій школі безкоштовне для українських дітей.
Читати також: Найкращі менеджери – це лідери. І навпаки
Навчати мистецтву проєктного менеджменту краще з раннього віку. Адже велика кількість навичок, які потрібні управлінцям, найкраще можна розвинути ще в дитинстві.
Проєктний менеджмент – це не лише спеціальність, що стає все більш затребуваною на професійному ринку. Це вміння, яке допомагає і в особистому життя. Маючи скіли проєктного менеджера, людина може ефективніше досягнути і власної мети – змінити харчові звички та почати спортивні тренування, здобути додаткову освіту онлайн або написати книжку.
Чи можна організувати роботу команди, не вміючи наводити лад у своєму власному житті? Точної відповіді на це запитання немає, але однозначно, лідери вміють надихнути та мотивувати не лише команду, а й себе. Тож навичка проєктного менеджменту стане в пригоді кожному.