Лайка на роботі: ознака довіри чи неповага до колег?

Цікава статистика про нецензурну лексику на робочому місці

Фото Shutterstock

Змінюючи роботу, ми не завжди знаємо, яка культура мовлення панує в колективі. Пропонуємо вашій увазі трохи «матюкливої» статистики. За матеріалами Fast Company.

Компанія Wrike провела дослідження серед 1542 американців, в якому 57% опитаних зізналися, що вживають нецензурну лексику на роботі. А 93% з них мають колег, які також полюбляють лаятися, на противагу 63% тих, хто піддає себе цензурі.

Дослідження також виявило, що 66% міленіалів (віком 18–29 років) відкрито лаються на роботі, тоді як цим займаються лише 54% серед їхніх колег покоління Х (старші за 30 років). Жінки більш схильні до лайки (60%), ніж чоловіки (55%). Проте чоловіки роблять це частіше за своїх колег жіночої статі.

Не може не тішити те, що любителі «міцного слівця» на роботі знають, коли варто себе стримувати. Із тих, хто вживає нецензурну лексику, 80% роблять це лише з однолітками, 55% можуть дозволити  лайку в розмові з керівником і тільки 30% – перед топ-менеджером (дослідження не враховує лайку за їхньою спиною). Лише 2% зізнаються, що постійно матюкаються перед клієнтами, 28% – тільки у особливих випадках, а 62% кажуть, що взагалі ніколи не використовують «погані слова» з клієнтами.

Якщо у вас чутливі вуха, то, можливо, вам не варто працювати у сфері охорони здоров’я, де лаються 64% співробітників, а 45% роблять це щодня. Другою «найматюкливішою» сферою є фінансова з 62%, далі йде сфера надання професійних послуг з 61%, технічна сфера – 59%, державний сектор – 53%, освіта – 48%.

Лайка на роботі: ознака довіри чи неповага до колег?
Фото Shutterstock

І хоч лайка може змушувати когось почуватися некомфортно, багато досліджень показують, що вживання нецензурної лексики знижує рівень стресу та покращує командний дух. Шведські вчені виявили, що працівники, які страждають від несправедливого ставлення на роботі та не знаходять способів виразити свій гнів, мають підвищений ризик серцевого нападу.

Подібна лексика – це не завжди ознака бідного словникового запасу чи недостатнього рівня інтелекту. Вчені кажуть, що все навпаки. У журналі Language Sciences навіть є стаття про позитивний вплив лайливої лексики на загальне володіння мовою.

Але будьте обережні зі своїми висловами. У дослідженні, що провела компанія Wrike, також зазначають, що з 43% осіб, які не лаються на роботі, 36% дратує, коли хтось робить це в їхній присутності, а 20% навіть готові написати офіційну скаргу на своїх колег. З іншого боку, 33% опитаних готові відмовитися від роботи в компанії, де суворо заборонена лайка, тому тут, на жаль, ніяк не вгадаєш. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS