По всьому світу вже працює 75 мереж зв'язку п'ятого покоління. Третина споживачів планують вкласти гроші в широкосмуговий «домашній» інтернет на базі 5G, аби бути краще підготовленими до потенційної другої хвилі COVID-19. Такими є дані двох свіжих досліджень Ericsson Mobility Report за червень 2020 року й Ericsson Consumer Lab. Їх результатами з журналістами поділися співробітники Ericsson у ході онлайн-конференції. Mind вибрав основні цифри, за якими «криються» цікаві факти та прогнози.
20-100%
На стільки зріс світовий трафік у фіксованих мережах під час пандемії. Навантаження на мобільні мережі збільшилася до 20%. За словами експерта Ericsson зі стратегічних досліджень, редактора Mobility Report Пітера Йонссона, оператори з різних країн змогли забезпечити пропускну спроможність за рахунок збільшення ємності мережі.
83%
Стільки респондентів дослідження з 11 країн вважають, що цифрові технології допомогли їм під час карантину. Найпопулярнішими стали сервіси для віддаленої роботи, дистанційного навчання, занять спортом.
«Україна не стала винятком. У нашій країні, як і у Вірменії, Грузії тощо ми бачимо майже ідентичну поведінку абонентів. По-перше, значне зростання «голосу». Як правило, спостерігаємо три піки: вранці, вдень і ввечері. По-друге, інтернет-трафік змістився в бік бізнес-, освітніх та розважальних програм», – пояснює технічний директор Ericsson в Україні Сергій Терещук.
64%
Для такої частки абонентів буде важливою надійна робота мереж у майбутньому. Сім з 10 респондентів вважають, що віддалена робота стане новою реальністю. «Через карантин у поведінці користувачів відбулися помітні зміни. Ми прогнозуємо, що вони стануть звичними і в епоху пост-COVID», – розповідає Пітер Йонссон.
20
Стільки 5G-мереж запустили в комерційну експлуатацію за І квартал 2020-го. Як зазначив Пітер Йонссон, пандемія істотно не вплинула на продовження розгортання зв'язку п'ятого покоління. Найбільша кількість мереж зараз працює в Європі.
190 млн
Стільки 5G-підключень налічуватиметься в світі вже до кінця 2020 року. А через п'ять років ця цифра сягне 2,8 млрд. До цього часу на Центральну і Східну Європу припадатиме 27% 5G-підключень. За словами Пітера Йонссона, Ericsson скорегував свій прогноз у бік збільшення за рахунок стрімкого прискорення Китаю. Хоча темпи зростання в Європі та Північній Америці дещо знизилися через пандемію.
50%
Таку частку трафіку перетягнуть на себе 5G-мережі до кінця 2025 року.
28,5 ГБ
Стільки 5G-трафіку на місяць вже споживає «середній абонент» у Південній Кореї. Для порівняння: в Україні середньомісячний трафік у I кварталі 2020 року на одного 4G-юзера коливався від 4,6 ГБ до 8,2 ГБ залежно від оператора. «У Південній Кореї на 5G-мережі вже припадає 25% трафіку, не дивлячись на те, що до них підключені лише 10% абонентів», – пояснює Пітер Йонссон.
50
Стільки моделей 5G-смартфонів вже випущено різними світовими виробниками. Загалом у світі вже налічується близько 100 моделей різних 5G-пристроїв. «Ми очікуємо, що вони подешевшають до $300-400 у II кварталі 2020 року. По всьому світу будуть доступні недорогі моделі», – каже Пітер Йонссон.
86%
На стільки зросте дохід у сфері розваг до 2030 року завдяки 5G. На другому місці за динамікою – агропром (+85%), на третьому – громадська безпека (+76%).