Mind публікує заключний рейтинг у рамках дослідження надійності новобудов – співвідношення ризику до прибутковості житлових об'єктів Києва. У цьому проєкті ми звели дані щодо інвестпривабливості столичних об'єктів і надійних забудовників.
Таким чином потенційний покупець квартири отримає вичерпну картину: в яких столичних ЖК об'єкти недооцінені або, навпаки, переоцінені. І наскільки ризиковано в цих проєктах купувати квартири – не лише для власного проживання, а й для вкладення коштів з «перспективою зростання». У це дослідження включено недобудови міста Києва, які зводяться девелоперами, що увійшли до рейтингу найнадійніших забудовників столиці.
Столичне житло впевнено зарекомендувало себе як один з інструментів для збереження та примноження коштів. Придбані раніше квартири або перепродуються, або здаються в оренду.
Кількість інвестиційних угод до фінансової кризи 2008 року доходила до 70%. Зараз цей показник набагато нижчий і становить у середньому по ринку близько 30% залежно від проєкту, його рівня готовності та бізнес-стратегії забудовника.
Одні девелопери при формуванні стратегії продажів орієнтуються саме на інвестиційних покупців. Тому в таких проєктах квартири на початковому етапі будівництва дешевші на 15–40% у порівнянні з уже готовими будинками. Іноді ці будинки розташовані на території одного житлового комплексу.
Така практика досить поширена на ринку. Вона дозволяє забудовнику залучити необхідний ресурс